м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Дружби народів
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)
Депресія – це не соромно!

Депресія – це не соромно!

зміст статті :
author
Автор:
Пелепейченко Олексій Юрійович
Невролог, Вертебролог

Депресія

У класичному розумінні депресія – це зниження настрою, відсутність позитивного мислення, неможливість гармонійно реагувати на позитивні життєві моменти. Усі події постають у сірих та негативних тонах, ті речі та події, які раніше приносили радість і мали сенс, або стираються з пам'яті, або викликають повне безбайдужість. Так, депресія в розвинених країнах та мегаполісах є причиною розпаду сім'ї, втратою роботи та завдає істотних збитків гаманцю та здоров'ю. Фінальне ускладнення депресії – суїцид. Рутинний чи гострий стрес – провідний чинник у розвитку депресивних розладів. Але до уваги читача представлений термінальний варіант розвитку захворювання, який потребує лікування у спеціалізованих психіатричних клініках. Дуже важливо для самодіагностики розпізнати «лавровану-масковану» або приховану депресію, яка призводить до перерахованих вище наслідків.

Субдепресивна симптоматика

Субдепресивна симптоматика може тривати роками та супроводжується калейдоскопом психологічних симптомів:

  • зниження працездатності у першій половині дня
  • головними болями
  • хиткістью
  • порушенням харчової поведінки
  • зниженням лібідо
  • поганою концентрацією на поставлених завданнях
  • невміння утримувати нитку розмови.
Супутники депресії

Супутники депресії - страх і тривога, головний біль, панічні атаки, серцебиття, наявність кома у горлі. Ті, що псевдоескулапи трактують як вегетосудинну дистонію (ВСД), затискачі у хребті, спазми судин головного мозку, мають чітку назву – депресивний епізод. Під впливом стресу відбувається зниження рівня серотоніну в головному мозку, порушення роботи серотонінових рецепторів, частішає пульс і дихання, підвищується тиск, виникає страх і паніка, які, повторюючись із певною періодичністю, виснажують нервну систему та інші ресурси організму. Найчастіше для лікування подібних симптомів чоловіки вдаються до зловживання спиртним, це піднімає настрій, потім виникає толерантність до спиртного. Подальший розвиток подій призводить до банального пияцтва у вузькій алкогольній групі, яка замінює психотерапевта. Загалом наслідки дуже передбачувані. Жінки також не відкидають лиття для лікування депресивних розладів, але різниця лише в тому, що жінка п'є одна. Вона приховує прихильність до спиртного, боячись громадського осуду, що є благодатним ґрунтом для розвитку алкоголізму. Припинення скасування спиртного особами обох статей спричиняє симптоми абстененції та глибокої алкогольної депресії. Стреси до та під час вагітності, особливо важкі пологи у поєднанні з індивідуальною схильністю особистості до розвитку депресії, можуть призвести до серйозних суїцидальних спроб з боку породіллі. Першорядним завданням родичів при появі симптомів апатії, небажанні житі, зниження самооцінки – негайно звернутися за допомогою до психіатра. Важливим є створення сприятливого психологічного клімату в ній. Не завжди депресія проявляється зневірою та меланхолією. Існує біполярний розлад, який включає в себе періоди гіпоманії (ажитації), пацієнт, навпаки, більш рухливий, балакучий, сповнений життєвих планів та ідей, абсолютно не порівнюючи їх зі своїми можливостями. Через кілька тижнів хворий повертається до депресивної фази.

Лікування депресивного розладу

Лікування депресивного розладу на початковому етапі - справа рук лікаря загальної практики, невролога, медичного психолога. Ключовий момент – прийом антидепресантів. Антидепресанти останнього покоління не викликають залежності та дають стійкий терапевтичний ефект. На жаль, прийом препаратів мінімум від одного до кількох років. Це не вигадка автора, а належна медична практика лікування депресивних розладів. Не завжди антидепресанти дають миттєвий ефект, у більшості випадків доводиться чекати більше місяця, щоби отримати перші результати. Деякі пацієнти стверджують, що вони переживають депресивні епізоди, які дозволяються самостійно. Це не вірно! Дуже ймовірним є циклічна депресія - циклотімія, коли періоди депресії від 3-4 місяців до півроку і більше чергуються із періодами повного благополуччя.

form
Записатися на прийом