
Чому виникає біль у попереку?
Поперек - назва нижньої частину спини від куприка до низу грудної клітини. На цю область тіла розподіляється велике навантаження. Наприклад, в стоячому положенні міжхребцеві диски отримують навантаження близько 100 кг, з прямою спиною - приблизно 150 кг. У звязку з такими навантаженнями диски, що знаходяться в поперековому відділі, зношуються та деформуються набагато частіше, ніж в інших відділах хребта. Тому навіть слабкі больові відчуття можуть стати тривожним сигналом про розвиток серйозного захворювання. При поперекових болях необхідно якомога швидше отримати консультацію лікаря-фахівця.
Поширені больові симптоми в поперековому відділі
Отже, причини болю у попереку можуть бути наступними:
- Остеохондроз;
- Грижа міжхребцевих дисків;
- Хвороби хрящів і суглобів;
- Механічні пошкодження мяких тканин;
- Патології і захворювання внутрішніх органів;
- Інфекційні та запальні захворювання;
- Викривлення хребта (наприклад, сколіоз).
Що стосується характеру болю, то при різних патологіях він буде відрізнятися. Наприклад, ниючий біль супроводжує пошкодження мяких тканин, остеохондроз і різні захворювання суглобів. В основі гострих больових відчуттів часто знаходяться грижі та протрузії. При цих захворюваннях біль стає сильнішим при активних рухах. Важливо розуміти, що біль, який виникає в поперековому відділі, не завжди говорить про те, що проблема знаходиться безпосередньо в попереку. Причиною неприємних відчуттів можуть стати, наприклад, захворювання внутрішніх органів або інші причини. Тому для коректного визначення джерела болю консультація фахівців є необхідною умовою майбутнього здоровя.
Радикуліт - причина болю в поперековому відділі
Причиною розвитку радикуліту є нестача фізичної активності. Вважається, що це захворювання зявляється в основному у літніх людей. Але сьогодні він усе частіше діагностується у молоді. Самолікування також сприяє активному розвитку радикуліту. Адже застосування місцевих протизапальних і знеболюючих препаратів лише тимчасово прибирає больові симптоми, в той час як захворювання продовжує розвиватися. Таким чином, ми можемо говорити про високу ймовірність переходу захворювання в хронічну форму, що деякий час проходить без видимих симптомів.
Синдром грушоподібного мяза
На цей больовий синдром варто звернути окрему увагу. Він локалізується в області сідниць. Біль може поширюватися також на гомілки, пахову область і верхню частину стегна. Больові відчуття можуть знижуватися в лежачому положенні, але посилюються при сидінні або позиції стоячи. Симптом проявляється при активних рухах. У деяких випадках грушоподібний мяз ущільнюється, коротшає або навіть спазмується. У свою чергу, це призводить до затискання сідничного нерва. Що стосується характеру больових відчуттів, то вони можуть бути:
- Рвучими;
- Тупими;
- Тягнучими;
- Щемливими.
Власне проблема синдрому грушоподібного мяза полягає в складності його діагностики. Так як грушоподібний мяз знаходиться далеко, виявити його патологію можна тільки за допомогою професійного обладнання в лабораторних умовах.
Лікування болів у попереку
Для складання коректної терапевтичної програми фахівець повинен провести діагностику та виявити причини больового синдрому. Якщо біль знаходиться в гострій фазі, то спочатку проводиться інтенсивна терапія для її зняття. Як правило, застосовуються медикаментозні методи і, в деяких випадках, лікувальна блокада (внутрішньомязове введення препарату). При виявленні захворювань поперекового відділу хребта призначається комплексне лікування. В такому випадку важливо не просто усунути симптоми, але також запобігти можливості розвитку подальших патологій. Серед методів лікування застосовуються такі, як:
- Лікувальний масаж і мануальні техніки;
- Кінезіотерапія;
- Корекція хребта;
- Ультразвукова терапія.
Фахівці клініки «Тайм +» складають програму лікування, враховуючи фінансові можливості клієнта і терапевтичну ефективність. Професійне діагностичне обладнання та понад 10-річний досвід роботи лікарів гарантує відсутність ризиків під час лікування.
