м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Дружби народів
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

Болі в шиї

Болями у шиї страждає 80% жителів мегаполісів. Біомеханічні особливості шийного відділу хребта зумовлені тим, що шия несе на собі все навантаження плечового поясу і забезпечує мобільність голови. М’язи шиї протягом дня ніколи не відпочивають, тому потребують від свого власника гарного тонусу та еластичності. Саме постійно перевантажені м’язи, багаті больовими рецепторами, є причиною шийного болю, головного болю, болю у плечі, лопатці та п’ясти. Не рідкісні і вегетативні симптоми шийного болю: запаморочення, нудота, підвищення артеріального тиску, тахікардія. Відомі такод нейропсихологічні симптоми шийного болю: зниження настрою, порушення сну, дратівливість. Тривалий шийний біль може перейти у хронічну стадію та ускладнитися килом міжхребцевого диску

До якого лікаря краще звернутися?

Лікуванням болю у шиї займаються неврологи, ортопеди, кінезіотерапевти, мануальні терапевти (саме лікарі). При перших зверненнях важливо встановити основну причину болю і діагноз, у відповідності до якого визначається план лікування.

Основні причини, захворювання і тактика лікування болю у шиї

Перевантажені м’язи, спазм м’зів, міофасціальний больовий синдром. Ці стани можуть бути за довготривалої сидячої роботи, незручного ліжка, невірно підібраного тренувального комплексу, при стресах, тривалих емоційних навантаженнях і т.п. Проблема вирішується, як правило, за допомогою масажу або мануальної терапії, носінням бандажу, корекцією комплексу вправ. Остеохондроз, протрузія – дегенеративні зміни у суглобах, зокрема, у міжхребцевих дисках, які в свою чергу призводять до інших порушень м’язово-зв’язувального апарату і кровообігу та визивають больові відчуття. Кила (грижа) міжхребцевого диску, Шморля, – може викликати біль і порушення рухової функції при стисканні нервових корінців. Лікування підбирається в залежності від ступеня проблеми. Особливості будови хребта (сколіоз, лордоз). Ці особливості створюють додаткове навантаження на м’язово-зв’язковий апарат, тому важливо регулярно і правильно компенсувати це навантаження. А у випадку періодичного виникнення гострого болю, , застосовуються медикаментозні блокади (ін’єкції), масаж і фізіотерапія. Наслідки травми (перелому, вивиху), дисторсія – можуть створювати додаткове навантаження на м’язово-зв’зковий апарат. Тут важливо максимально відновити пошкоджені функції, компенсувати втрачені і виробити схему вправ. А у випадку періодичного виникнення гострого болю застосовуються медикаментозні блокади (в случае периодического возникновения острой боли, применяются медикаментозные блокады (ін’єкції), масаж і фізіотерапія. Хронічна втома, стреси – частіше за все визивають скутість у плечовому поясі, що призводить до спазму м’язів, защемленню нервових корінців, порушенню кровообігу. На фоні загальної втоми та емоціонального виснаження запускається запальний процес і больовий синдром. Новоутворення, судинні ураження, інфекції, суглобові ураження, які призводять до поступового порушення функції, защемленню, спазмам і т.п.

Тактика лікування при болю у шиї

Медична логістика повинна бути побудована наступним чином. За будь-якого болю у шиї необхідно звернутися до невролога (невропатолога) або ортопеда для встановлення діагнозу і отримання профілактичних рекомендацій. Якщо біль терпимий і наявний більше 2-4 тижнів, як правило, достатньо 1-2 візитів до профільного спеціаліста. На жаль, до нас у Медичний центр потрапляють переважно пацієнти із хронічними болями у шиї, що потребує комплексного обстеження (рентгенографія, МРТ, дослідження крові) і більш тривалого лікування, яке, як правило, завжди успішне. Суть терапії складається із медикаментозного лікування, мануальної терапії, масажу, мезотерапії тригерних точок (за необхідності). Основний акцент робиться на індивідуальну реабілітацію з метою формування правильної ергономічної постави і профілактики загострень. Мануальна терапія при болях у шиї Особливо важливо, щоб маніпуляції з шийним відділом хребта проводив лікар, спеціаліст з вищою медичною освітою. Такою кваліфікацією, як мануальна терапія, володіють лікарі неврологи (невропатологи), вертебрологи і ортопеди.

Вартість консультації невролога в клініці Time+

При першому звернненні до нашого Медичного центру лікар невролог або ортопед проводить повний неврологічний огляд, заводить медичну картку пацієнта. Такий огляд триває до 45 хв. Якщо під час огляду є необхідність (і немає протипоказань), лікар застосовує м'які техніки мануальної корекції, що входить у вартість консультації. Вартість первинної консультації невролога 850 грн

Наші лікарі
likar
Пелепейченко
Олексій Юрійович
головний лікар клініки, невролог, вертебролог
  • Спеціальність: Невролог, Вертебролог
  • Направлення: Неврологія , Вертебрологія
  • Стаж: 17 р.
likar
Самохін
Анатолій Вікторович
ортопед-травматолог, доктор медичних наук, професор
  • Спеціальність: Ортопед-травматолог
  • Направлення: Ортопедія-травмотологія
  • Стаж: 42 р.
likar
Калюжний
Геннадій Вікторович
ортопед-травматолог
  • Спеціальність: ортопед-травматолог
  • Направлення: Ортопедія-травмотологія
  • Стаж: 29 р.
likar
Опанасенко
Володимир Вікторович
ортопед-травматолог
  • Спеціальність: ортопед-травматолог
  • Направлення: Ортопедія-травмотологія
  • Стаж: 5 р.
likar
Устименко
Олена Вікторівна
невролог, вертебролог
  • Спеціальність: невролог, вертебролог
  • Направлення: Неврологія , Вертебрологія
  • Стаж: 15 р.
likar
Ломадурова
Юлія Анатоліївна
невролог, вертебролог
  • Спеціальність: невролог, вертебролог
  • Направлення: Неврологія , Вертебрологія
  • Стаж: 5 р.
form
Записатися на прийом