м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Звіринецька
(ст.м. Дружби народів)
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

Нейром'язовий масаж у Києві

Нейром'язовий масаж відноситься до м'яких мануальних технік. Принцип масажу полягає в глибокому натисканні на ущільнені ділянки м'язів і їх розтягуванні протягом 30-90 секунд. В результаті чого м'язи, які знаходяться в гіпертонусі, розслабляються, а розслаблені м'язи приходять в нормальний тонус.

Що таке нейром'язовий масаж

Нейром'язова редукція – техніка масажу, яка має спільні риси з техніками міофасціального релізу, постізометричної релаксації, рефлекторної терапії, м'якої мануальної терапії. Вона полягає у впливі на чутливі нервові закінчення (пропріорецептори), розташовані в сполучнотканинних оболонках м'язів (фасціях), а також сухожиллях і зв'язках.

Нейром'язова редукція застосовується переважно як масаж від болю в м'язах. Також вона переслідує такі цілі:

 • усунення перенапруження, спазму;
 • нормалізація тонусу м'язів, відновлення оптимального співвідношення їх довжини та ступеня напруження;
 • подолання обмежень рухливості, пов'язаних з укороченням м'язів, зниженням еластичності фасцій і сухожиль, спайковими процесами;
 • поступове розм'якшення спайок (рубців, сполучнотканинних тяжів), які утворюються внаслідок травми або хронічного мікротравмування та значно обмежують рухливість м'язів;
 • корекція постави та відновлення правильних рухових стереотипів (якщо порушення пов'язані з розбалансуванням м'язового тонусу).

Як працює нейром'язовий масаж

Щоб зрозуміти, як працює нейром'язовий масаж, потрібно уявити собі будову та функціонування м'язів. Основна тканина, з якої складається скелетна мускулатура – поперечносмугаста, здатна скорочуватися.

Будь-який м'яз оточений фасцією-футляром із щільної, але пружної сполучної тканини. Фасції захищають м'язи від пошкоджень, фіксують їх, надають форми та забезпечують пружність, а на кінцях м'язів переходять у сухожилля, за допомогою яких вони кріпляться до кісток.

нейромышечный массаж

У тканині, з якої складається фасція, зосереджена велика кількість нервових закінчень (рецепторів), тут їх значно більше, ніж у поперечносмугастій м'язовій тканині. Мережа периферичних нервів пов'язує м'язи з центральною нервовою системою, передає інформацію про стан (ступень скорочення) м'язів у ЦНС, а від неї – імпульси нервового збудження, які змушують м'язову тканину скорочуватися. Так відбувається рефлекторна регуляція тонусу скелетної мускулатури.

При травмах, мікротравмах, перевантаженні, деяких захворюваннях механізм природної регуляції порушується. Окремі ділянки м'язів знаходяться в стані постійного перенапруження, гіпертонусу, не можуть розслабитися, а інші, навпаки, розтягуються понад норму та поступово втрачають здатність до скорочення.

Такі розбалансовані м'язи стають джерелом хронічних болів, призводять до порушень постави, підвищують ризик травм. Нейром'язовий масаж допомагає відновити нормальний тонус м'язів і механізм його регуляції шляхом м'якого розтягування волокон сполучної та м'язової тканини в поєднанні зі стимуляцією нервових закінчень фасції.

У яких випадках допомагає нейром'язовий масаж

Основним показанням до нейром'язового масажу є міофасціальний синдром. Це хворобливе напруження м'язів з виникненням ущільнень (тригерних точок) в місцях максимального напруження та відбитих болів у пов'язаних з ними зонах.

Крім хронічних скелетно-м'язових болів міофасціальний синдром проявляється скутістю, обмеженням рухливості. Ці прояви можуть доповнюватися посмикуваннями м'язів, порушеннями чутливості, надмірною пітливістю, можливі також симптоми порушення кровопостачання та лімфовідтоку, якщо спазмовані м'язи здавлюють судини. Причини розвитку міофасціального синдрому різноманітні:

 1. гостре або хронічне перенапруження м'язів (перетренованість у спортсменів, незвичне навантаження у нетренованих людей, різкий рух);
 2. тривале статичне напруження при сидячій та пов'язаній з виконанням стереотипних рухів роботі;
 3. постійний тиск одягу, аксесуарів на тригерні точки;
 4. порушення постави, захворювання суглобів і хребта, інші патологічні стани, які призводять до нерівномірного розподілу навантаження на м'язи;
 5. захисне напруження м'язів при різних захворюваннях внутрішніх органів;
 6. тривала іммобілізація (нерухомість) внаслідок травми, хвороби;
 7. емоційний стрес.

Також нейром'язовий масаж є важливою складовою адаптації пацієнтів до офісних і спортивних навантажень.

Переваги нейром'язового масажу

Нейром'язовий масаж чинить комплексний вплив на тканини:

 • тиск на найбільш напружені точки призводить до м'якого, поступового розтягування вкорочених м'язових волокон, механічного руйнування спайок між м'язовою тканиною та фасцією;
 • в результаті такого тиску відбувається стимуляція пропріорецепторів, які відправляють сигнали в ЦНС. У відповідь приходять сигнали, які забезпечують розслаблення м'язів (відбувається рефлекторне гальмування процесу скорочення);
 • як і інші види масажу, нейром'язова редукція стимулює кровообіг, мікроциркуляцію. Поліпшення кровопостачання та живлення м'язів, фасцій у довгостроковій перспективі веде до підвищення їх еластичності;
 • також усуваються застійні явища – одна з причин болю.

Тому нейром'язовий масаж від болю в м'язах ніг, спини та інших частин тіла найбільш ефективний, він не просто допомагає швидко зняти біль, але й поступово усуває причину її виникнення.

Як проходить нейром'язовий масаж у клініці Time+

Сеанс нейром'язового масажу починається з вивчення скарг пацієнта та мануальної діагностики – м'якого дотику для виявлення тригерних точок, які при пальпації відчуваються як вузли, ущільнення. Потім виконується власне масаж. Його основні принципи:

 1. масажист здійснює натискання на тригерні точки подушечками великого, середнього пальців, основами чотирьох пальців або великого пальця;
 2. використовуються обидві руки, великий палець пасивної руки фіксує точку над м'язом і залишається на місці. Палець діючої руки спочатку розташовується поруч з ним, потім поступово відсувається на відстань не більше 4 пальців (у ширину), одночасно чинить тиск на тканини, проводить лінію з натиском;
 3. якщо ущільнення дуже жорсткі, непіддатливі, утворилися рубці, спайки, для полегшення просування пальців можуть використовуватися жирні масажні креми, олії;
 4. інтенсивність тиску регулюється з урахуванням відчуттів пацієнта, вплив має бути на межі переносимості. Поступово больова чутливість знижується, коли болісні відчуття змінюються на комфортні, силу тиску можна збільшити;
 5. темп руху активного пальця повільний, вплив на одну лінію триває 30-90 секунд (в залежності від ступеня напруження м'язу), після чого пасивний і діючий пальці переміщаються в іншу точку;
 6. опрацювання тригерних зон триває до значного зниження больової чутливості або повного зникнення болю;
 7. загальна тривалість сеансу залежить від стану пацієнта, ступеня напруження м'язів, розмірів тригерних зон і їх кількості.
Стандартна тривалість сеансу нейром'язового масажу в клініці Тайм+ – 40 або 80 хвилин.

Пацієнту під час сеансу необхідно розслабитися, дихати глибоко та повільно. Спочатку вплив на тригерні зони болісний, поступово виникає відчуття тепла, біль зникає, м'язи розслабляються. Нейром'язовий масаж зазвичай супроводжується локальним підвищенням температури, почервонінням шкіри, посиленим потовиділенням, тому після сеансу обов'язково потрібно затриматися в клініці, поки температура не нормалізується.

Вартість нейром'язового масажу

Вартість 1 сеансу нейром'язового масажу залежить від його тривалості.

Послуга Ціна. грн.
Нейром'язова редукція (40 хв.) 450
Нейром'язова редукція (80 хв.) 850

Переваги клініки Time+

Нейром'язова редукція – техніка, яка істотно відрізняється від техніки класичного лікувального масажу, в Києві та Україні нею володіють тільки деякі масажисти та реабілітологи. У команді клініки Тайм+ є такі фахівці. Вони не просто досконало володіють цією технікою, а й практикують індивідуальний підхід до пацієнтів.

Важливою перевагою клініки є можливість пройти не тільки сеанс/курс нейром'язового масажу, але й комплексну діагностику перед його призначенням. Міофасціальний синдром, який є основним показанням до нейром'язового масажу – маловивчений стан. Але команда Time+, в якій є неврологи, ортопеди-травматологи, ревматолог, клінічний психолог, ендокринолог, допоможе з'ясувати причину м'язово-скелетних болів і обмеження рухливості. Лікарі розробляють план комплексної терапії, однією зі складових якої є нейром'язовий масаж.

Список літератури

 1. Finley J. E. Physical medicine and rehabilitation for myofascial pain // Medscape. — 2019.
 2. Tabatabaiee A., Ebrahimi-Takamjani I., Ahmadi A., Sarrafzadeh J., Emrani A. Comparison of pressure release, phonophoresis and dry needling in treatment of latent myofascial trigger point of upper trapezius muscle // J Back Musculoskelet Rehabil. — 2019; 32 (4): 587-594.
 3. Чикуров Ю.В./Мягкие мануальные техники. – 2019
Поширені питання
Який ефект нейром'язового масажу?

Нейром'язовий масаж сприяє розтягуванню, розслабленню спазмованих ділянок м'язів, у результаті нормалізується тонус і скорочувальна здатність м'язових сегментів, які тривалий час перебували в розслабленому стані. Зникають болі, скутість рухів, порушення постави, застійні процеси, пов'язані з гіпертонусом і спазмом м'язів.

Скільки потрібно процедур нейром'язового масажу?

Це залежить від вираженості напруження м'язів і обмеження рухливості, їх причини. Для спортсменів, у яких виникли епізодичні болі внаслідок гострого перенапруження м'язів, може бути достатньо одного сеансу, при хронічних болях, утворенні спайок процедури проводяться до їх зникнення.

Яка вартість нейром'язового масажу?

Вартість 1 процедури нейром'язового масажу в клініці Тайм+ – 450-850 грн., залежно від тривалості.

Наші лікарі
likar
Перегінець
Михайло Михайлович
реабілітолог
 • Спеціальність: Реабілітолог
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: 5 р.
likar
Ломадуров
Дмитро Сергійович
реабілітолог
 • Спеціальність: Реабілітолог
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: 9 р.
likar
Лунгу
Анеліна Юріївна
масажист
 • Спеціальність: Масажист
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: р.
likar
Бойко
Іван Сергійович
масажист
 • Спеціальність: Масажист
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: 3 р.
form
Записатися на прийом