м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Звіринецька
(ст.м. Дружби народів)
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

PRP-терапія суглобів

Консультація доктора мед. наук
Консультація доктора мед. наук
Показання до проведення плазмотерапії оцінює під час експертної консультації д.м.н., професор А.В. Самохін. Ви можете отримати консультації лікарів з досвідом застосування плазмотерапії понад 10 років.
Індивідуальний супровід
Індивідуальний супровід
Після консультації ви отримаєте рекомендації щодо правильної підготовки до плазмотерапії. Після завершення курсу для закріплення результату ми розробляємо індивідуальний план реабілітації, виконання якого контролює особистий реабілітолог.
Контроль стану
Контроль стану
Лікар та його асистент уважно стежать за Вашою реакцією на введення плазми під час маніпуляції, а після процедури здійснюють регулярний моніторинг динаміки стану (об’єму рухів, інтенсивності больового синдрому).

ЦІНИ

Консультація доктора мед.наук Самохіна А.В. (ортопед-травматолог)
1700 ГРН
Консультація ортопеда-травматолога
900 ГРН
PRP-терапія 1 пробірка
1650 ГРН
PRP-терапія 2 пробірки
2550 ГРН
Extra PRP-терапія
3650 ГРН

Аутоплазмотерапія суглобів (PRP-терапія суглобів)

Один з найбільш ефективних методів лікування артрозу великих суглобів та інших захворювань опорно-рухового апарату – плазмотерапія (аутоплазмотерапія, PRP, ПРП, ортоплазма). Це ін'єкції власної плазми (аутоплазми), попередньо збагаченої тромбоцитами, в проблемні області. PRP терапія відноситься до методів регенеративної медицини та використовується фахівцями в області ортопедії та травматології з 1978 року. В Україні, Києві в останні роки з'явилося чимало клінік, які проводять лікування захворювань суглобів і хребта методом аутоплазмотерапії. Клініка неврології та нейроортопедії Тайм+ у Києві працює в цій сфері з 2001 року, її лікарі мають значний досвід діагностики та комплексного лікування різних порушень опорно-рухового апарату, в тому числі за допомогою процедур плазмотерапії.

Що таке PRP-терапія суглобів

PRP-терапія – один з видів плазмотерапії, уколи з введенням в цільові зони спеціально обробленої плазми крові пацієнта. Плазма (сироватка) – рідка частина крові, в якій містяться різні формені елементи (клітини). Аутоплазма – власна (не донорська) плазма. Існує кілька видів аутоплазми, які розрізняються концентрацією тромбоцитів – РРР, PRP, Екстра-PRP, та відповідні їм методи плазмотерапії, кожен зі своїми показаннями до застосування. PRP – скорочення від англійського Platelet Rich Plasma, розшифровується як «збагачена тромбоцитами плазма». Тромбоцити – клітини крові з високим вмістом факторів росту, біологічно активних молекул, які стимулюють процеси регенерації та ранозагоювання. За допомогою факторів росту можна лікувати різні захворювання, травми. Для цього необхідно збагатити плазму тромбоцитами (збільшити їх концентрацію) та здійснити ін'єкційне введення ортоплазми всередину суглобової порожнини. Після уколу фактори росту, які містяться в тромбоцитах, вивільняються, вступають у контакт з пошкодженими, зношеними, запаленими тканинами та забезпечують комплексний терапевтичний ефект:

PRP терапія максимально ефективна в комплексі з РРР – ін'єкціями в навколосуглобові тканини, м'язи рук, ніг або в м'язовий корсет хребта плазми, бідної тромбоцитами.

 • активізуються процеси регенерації тканин (суглобового хряща при артрозах, м'язів, сухожиль, зв'язок при розтягненнях, розривах, кісткової тканини при переломах тощо);
 • стимулюється розростання нових капілярів, поліпшується кровопостачання проблемних тканин, їх постачання киснем і поживними речовинами;
 • стихає біль і запалення;
 • усувається спазм перенапружених м'язів.

Показання до плазмотерапії суглобів

За допомогою аутоплазменої терапії можна лікувати захворювання суглобів кінцівок і хребта, прискорити відновлення після травм. В ортопедії та травматології PRP (ПРП) терапія застосовується при таких хворобах, порушеннях:

 • артрози великих суглобів ніг і рук – колінного, тазостегнового (кульшового), плечового;
 • переломи, особливо у випадках уповільненого зрощення кісток;
 • внутрішньосуглобові переломи, розрив, пошкодження менісків колінного суглоба;
 • хибні суглоби.

Також аутоплазмена PRP терапія показана в складі комплексної реабілітації пацієнтів після операцій на суглобах, кістках. При спортивних травмах, коли необхідне максимально швидке відновлення, проводиться extra-PRP терапія – разовий укол плазми з екстра високою концентрацією тромбоцитів.

Як отримують кров збагачену тромбоцитами

Лікар ревматолог, який веде консультативний прийом у Києві в клініці Time+, лікує такі ревматичні захворювання:

 • у пацієнта беруть кров з вени та поміщають у вакутейнер з реактивами, які перешкоджають згортанню та вивільняють фактори росту тромбоцитів;
 • поміщають пробірку з кров'ю в центрифугу, де вона розділяється на фракції, еритроцитарна маса осідає вниз, у верхній частині пробірки збирається плазмова рідина з підвищеною концентрацією тромбоцитів (1-2 млн на мкл);
 • препарат плазми для extra-PRP терапії, в якому концентрація тромбоцитів досягає 4-8 млн/мкл, отримують методом подвійного центрифугування;
 • збагачену тромбоцитами плазмову рідину (PRP, extra-PRP) набирають у шприц і використовують для уколів.

Як проводиться лікування збагаченою плазмою

Аутоплазма, збагачена факторами росту тромбоцитів, вводиться в ін'єкційній формі в «зону інтересу». При PRP терапії виконуються внутрішньосуглобові ін'єкції – введення аутоплазми в порожнину:

 • колінного;
 • тазостегнового;
 • плечового та інших великих суглобів;

Точки, куди в кожному конкретному випадку найбільш доцільно зробити укол і ввести плазму, визначає лікар. Курс PRP терапії зазвичай складається з 2-3 сеансів, при використанні Екстра-ПРП плазми завдяки потужному регенеруючому потенціалу препарату досить разової процедури.

Протипоказання і побічні ефекти ін'єкцій плазми в суглоб

Протипоказання до PRP терапії діляться на 2 групи: відносні (тимчасові) й абсолютні. Абсолютними протипоказаннями є:

 • аутоімунні захворювання;
 • хвороби крові – порушення згортання, тромбоцитопенії та тромбоцитопатії, анемії;
 • онкологічні процеси;
 • сепсис;
 • некомпенсований цукровий діабет з глікемією понад 7-8 ммоль/л;
 • імунодефіцитні стани;
 • важкі розлади психіки.

Також до абсолютних протипоказань відноситься непереносимість гепарину, натрію цитрату (реактивів, які використовуються для отримання збагаченої тромбоцитами аутоплазми). Аутоплазмена терапія не проводиться:

 • при інфекційних захворюваннях;
 • при гіпертермії з температурою тіла 38°C та вище;
 • у період вагітності, лактації;
 • у період лікування препаратами, які впливають на згортання крові (після завершення курсу лікування повинно пройти не менше 2 тижнів).

Ризик гемолітичних, алергічних та інших імунних реакцій при введенні аутоплазми нульовий, оскільки використовується власна кров. PRP терапія не загрожує побічними ефектами, можливими при медикаментозній терапії, відсутній негативний вплив на травну систему, типовий для перорального прийому багатьох препаратів. З місцевих побічних ефектів можливі:

 • утворення синця (гематоми) в місці уколу;
 • у рідкісних випадках – короткочасне (до 2 годин) локальне посилення болю в місці ін'єкції.

Вартість уколів плазми в суглоб у Києві

Скільки коштує 1 процедура PRP терапії, залежить від того, яка кількість плазми готується та використовується для ін'єкційного введення, а також від концентрації тромбоцитів у готовому препараті. Вартість курсу залежить від кількості процедур, визначається лікарем в індивідуальному порядку.

Кількість препарату для PPP терапії 1 пробірка 2 пробірки 3 пробірки
Ціна, грн. 1550 2450 3350
Поширені питання
Що таке PRP?

PRP терапія (плазмотерапія) полягає в ін'єкційному введенні в проблемну зону (як правило, всередину суглобової порожнини) власної плазми пацієнта, концентрація тромбоцитів у якій в кілька разів вище, ніж у цільній крові. За рахунок високого вмісту факторів росту тромбоцитів такі ін'єкції активізують процеси регенерації, а також мають знеболюючий і протизапальний ефект.

Як підготуватися до PRP терапії?

Перед початком PRP терапії лікар призначає комплексне обстеження, розгорнутий аналіз крові, щоб переконатися у відсутності протипоказань і оцінити потенційний терапевтичний ефект. За 2 тижні для проведення процедури необхідно відмінити прийом препаратів, які впливають на згортання крові, за кілька днів – прийом нестероїдних протизапальних (НПЗЗ). За день напередодні виключити жирну, смажену, гостру їжу, копченості, алкоголь, газовані напої, уникати стресів, хвилювань. Обов'язково пити багато рідини, особливо в останні години перед забором крові для отримання збагаченої тромбоцитами аутоплазми, а від прийому їжі протягом 4 годин слід утриматися.

Що не можна робити після PRP терапії?

Приблизно протягом тижня після плазмотерапії не можна приймати НПЗЗ – вони блокують дію факторів росту. Також у перші дні слід скасувати теплові процедури (лазня, сауна, солярій), виключити інтенсивні фізичні навантаження.

PRP терапія – скільки сеансів потрібно?

Скільки уколів потрібно зробити, залежить від проблеми (тяжкості пошкоджень, інтенсивності болю). Як показує досвід клініки Тайм+ в Києві, в більшості випадків досить 2-3 сеансів, в найбільш важких випадках – 5-7.

Скільки триває ефект від PRP?

Курс плазмотерапії забезпечує стійкий ефект, який триває до року. Іноді показане проходження повторного курсу через 3 або 6 місяців.

Як часто можна робити PRP?

Оптимальний інтервал між уколами в складі одного курсу – 1 тиждень. Повторний курс плазмотерапії, як правило, проводиться не раніше, ніж через 3 місяці.

Чим відрізняється PRP від плазмоліфтингу?

Для PRP терапії та PPP терапії (плазмоліфтінгу) використовуються різні фракції, на які розділяється кров після обробки в центрифузі та додавання реактивів. У PRP (багатій тромбоцитами плазмі) концентрація тромбоцитів вище, ніж в периферичній крові, багато факторів росту. У PPP (бідній тромбоцитами плазмі) вміст тромбоцитів стандартний (300 тис/мкл), але вона багата на білки, які покращують процеси живлення тканин, у тому числі фібриногеном, необхідним для загоєння ран. Обидва види аутоплазми надають регенеруючий, протизапальний ефект, але PRP більш ефективна при внутрішньосуглобових патологіях, PPP – при патологічних процесах у навколосуглобових тканинах. Відмінний ефект дає поєднання обох методик у лікуванні одного суглоба.

Чи можна робити PRP під час менструації?

При менструаціях аутоплазмотерапія не проводиться.

Наші лікарі
likar
Самохін
Анатолій Вікторович
ортопед-травматолог, доктор медичних наук, професор
 • Спеціальність: Ортопед-травматолог
 • Направлення: Ортопедія-травмотологія
 • Стаж: 42 р.
likar
Опанасенко
Володимир Вікторович
ортопед-травматолог
 • Спеціальність: ортопед-травматолог
 • Направлення: Ортопедія-травмотологія
 • Стаж: 5 р.
form
Записатися на прийом