м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Дружби народів
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

Ведення гіалуронової кислоти в суглоб

Обґрунтованість лікування
Обґрунтованість лікування
З метою оцінки показань та протипоказань до ін’єкційної терапії гіалуроновою кислотою обов’язково проводиться попередня консультація. Можна отримати експертну консультацію доктора мед. наук, професора А. В. Самохіна, та інших лікарів з багаторічним особистим досвідом виконання внутрішньосуглобових ін’єкцій гіалуронової кислоти.
Індивідуальний підхід
Індивідуальний підхід
Ми використовуємо найкращі сертифіковані препарати гіалуронової кислоти, визначаємо оптимальне дозування, місце та техніку введення, а також тривалість курсу з урахуванням індивідуальних показань до лікування. Моніторинг стану дозволяє за потреби внести корективи до схеми лікування.
Реабілітація
Реабілітація
Після завершення курсу ін’єкцій розробляється індивідуальний план реабілітації для закріплення результатів терапії та досягнення більш вираженого оздоровчого ефекту. Супровід особистого реабілітолога сприяє максимально точному виконанню рекомендацій лікаря.

ЦІНИ

Консультація доктора мед.наук Самохіна А.В. (ортопед-травматолог)
1700 ГРН
Консультація ортопеда-травматолога
900 ГРН
Внутрішньосуглобове введення гіалуронової кислоти (PROMOVIA) 24мг
2650 ГРН
Внутрішньосуглолбове введення гіалуронової кислоти (PROMOVIA) 60мг
3550 ГРН
Внутрішньосуглобове введення гіалуронової кислоти (PROMOVIA) 40мг
2800 ГРН
Внутрішньосуглолбове введення гіалуронової кислоти (CrownFlex) 20мг
2700 ГРН
Внутрішньосуглобове введення гіалуронової кислоти (CrownFlex) 40мг
2750 ГРН
Внутрішньосуглобове введення гіалуронової кислоти (CrownFlex) 60мг
3500 ГРН

Уколи гіалуронової кислоти у суглоб

Внутрішньосуглобові ін'єкції (уколи в суглоб) гіалуронової кислоти – один з найбільш результативних сучасних методів лікування артрозу, болю в суглобах. Лікування гіалуроновою кислотою входить до переліку послуг клініки неврології та нейроортопедії Тайм+ у Києві та є важливою складовою комплексної терапії артрозів.

Внутрішньосуглобові ін'єкції гіалуронової кислоти

При внутрішньосуглобових ін'єкціях гіалуронової кислоти голка проколює шкіру, навколосуглобові м'які тканини й оболонки суглобової капсули, препарат вводиться всередину порожнини суглоба. Гіалуронова кислота – складна речовина, яка входить до складу сполучної тканини різних органів і міститься в багатьох біологічних рідинах, в тому числі синовіальній (внутрішньосуглобовій). Препарати гіалуронової кислоти для ін'єкцій у суглоб є біологічним еквівалентом внутрішньосуглобової рідини, яку виробляє синовіальна оболонка. Молекули гіалуронової кислоти здатні зв'язувати й утримувати молекули води, забезпечують гідратацію тканин. За рахунок гідратації між клітинами утворюється водяна подушка, яка амортизує навантаження, тиск. Для суглобів, які постійно здійснюють рухи, піддаються навантаженням, гіалуронова кислота особливо важлива. Вона виконує такі функції:

 • служить природним мастилом, полегшує рухи в суглобах, зменшує знос суглобових поверхонь у результаті тертя;
 • забезпечує живлення суглобового хряща (хрящова тканина не має прямого кровопостачання, всі поживні речовини отримує з суглобової рідини, основним компонентом якої є гіалуронова кислота);
 • забезпечує пружність хряща, стійкість до стиснення;
 • стимулює синтез колагену, який утворює структурний каркас сполучної тканини, в тому числі хрящової, надає хрящам міцності.

Уколи гіалуронової кислоти в суглоб забезпечують ті ж ефекти, що й ендогенна (вироблена в організмі) гіалуронова кислота. Крім цього, ін'єкції:

 • стимулюють вироблення ендогенної гіалуронової кислоти (тому один укол або курс з 2-3 ін'єкцій забезпечує тривалий ефект);
 • мають протизапальну, знеболюючу дію.

У нормі внутрішньосуглобова рідина має консистенцію гелю та містить велику кількість гіалуронової кислоти. З віком (а при артрозах – і в молодості) вироблення цієї рідини синовіальною оболонкою скорочується, а при запаленнях суглобів її розбавляє випіт. Суглобова рідина зі зниженою концентрацією гіалуронової кислоти не справляється зі своїми функціями. Уколи гіалуронової кислоти в суглоб допомагають компенсувати її дефіцит і нормалізувати вироблення.

Показання до ін'єкцій гіалуронової кислоти в суглоб

Основні показання до лікування препаратами гіалуронової кислоти – артрози великих суглобів, які піддаються найбільшим навантаженням: колінного, тазостегнового. На розвиток дегенеративно-дистрофічних захворювань суглобів вказують такі симптоми:

 • біль у суглобах при ходьбі, навантаженнях. Згодом суглоби починають боліти і в стані спокою;
 • набряклість тканин навколо суглоба (наприклад, набряк коліна);
 • скутість, особливо виражена вранці, після відпочинку (потрібен деякий час, щоб «розходитися»);
 • обмеження амплітуди рухів у суглобі (контрактура). Обсяг рухів скорочується поступово, аж до повної нерухомості суглоба на пізній стадії артрозу;
 • хрускіт, клацання в суглобах при рухах.

Імовірність розвитку артрозу вище у пацієнтів з факторами ризику:

 • малорухливий спосіб життя;
 • зайва вага;
 • спортивні та побутові травми, надмірні навантаження на суглоби;
 • вроджена або набута Х-подібна, О-подібна деформація анатомічної осі ніг, дисплазія кульшового суглоба, плоскостопість, захворювання хребта й інші порушення, які призводять до нерівномірного навантаження на колінні, тазостегнові суглоби;
 • ревматоїдний артрит та інші захворювання, які супроводжуються хронічним запальним процесом у суглобах;
 • вік 50+;
 • артрози у родичів./li>

Починати лікування гіалуроновою кислотою слід при появі перших тривожних симптомів, особливо якщо ви входите до групи ризику. При артрозах II-III ступеня уколи забезпечують виражений терапевтичний ефект, сприяють відновленню функцій суглоба, але при IV ступені захворювання (повне руйнування суглобового хряща, втрата рухливості) необхідна операція.

Для яких суглобів підходить лікування гіалуроновою кислотою

Ін'єкції гіалуронової кислоти застосовуються в лікуванні артрозів великих суглобів кінцівок:

 • колінних;
 • тазостегнових (кульшових);
 • плечових;
 • ліктьових.

Протипоказання та побічні ефекти уколів гіалуронової кислоти

Ін'єкції гіалуронової кислоти в суглоб не можна виконувати при:

 • гострому запальному процесі в суглобі;
 • крововиливі в порожнину суглоба (гемартрозі);
 • великих ураженнях шкіри над суглобом (ранах, опіках), у місці, куди планується робити укол.

Також до протипоказань відносяться інфекційні, запальні захворювання з підвищенням температури, загальним нездужанням, порушення згортання крові, важкі захворювання печінки, індивідуальна непереносимість препаратів гіалуронової кислоти. Лікування внутрішньосуглобовими ін'єкціями гіалуронової кислоти не проводиться в період вагітності та лактації. З побічних ефектів можливі помірні болісні відчуття в місці уколу, набряклість, припухлість, почервоніння м'яких тканин. Ці симптоми повинні минути протягом доби.

Як проходить лікування суглобів гіалуроновою кислотою в клініці Time+ у Києві?

У клініці Time+ у Києві лікування суглобів ін'єкціями гіалуронової кислоти проводиться після комплексного обстеження пацієнта, якщо показання є, а протипоказань не виявлено. Гострий запальний процес у суглобі відноситься до тимчасових протипоказань, в таких випадках проводиться пункція суглоба, відкачування ексудату за допомогою шприца, потім шприц з голкою змінюється та всередину суглоба вводиться протизапальний препарат. Курс лікування гіалуроновою кислотою проводиться після того, як гостре запалення купіроване. Внутрішньосуглобові ін'єкції – практично безболісні маніпуляції, інтенсивність больових відчуттів при проколюванні шкіри та суглобової капсули значно нижче, ніж при внутрішньом'язових ін'єкціях. У разі підвищеної больової чутливості пацієнта місце уколу попередньо обробляється місцевими анестетиками. Внутрішньосуглобові ін'єкції виконують лікарі, кваліфіковані фахівці з багаторічним досвідом проведення таких маніпуляцій. Послідовність дій:

 • область суглоба ретельно (триразово) обробляється антисептиками;
 • лікар відповідно до медичних протоколів і з урахуванням особливостей конкретного пацієнта визначає оптимальну точку (точки) доступу та виконує ін'єкцію в суглоб (закачування препарату гіалуронової кислоти);
 • після вилучення голки, обробки місця уколу антисептиком і накладення асептичної пов'язки пацієнту потрібно 15-20 хвилин відпочити, а потім протягом 2 днів обмежувати навантаження на суглоб;
 • якщо це необхідно, виконується повторний укол (уколи), зазвичай з тижневим інтервалом.

Ін'єкції гіалуронової кислоти – лише одна зі складових комплексного лікування суглобів в клініці Time+ у Києві. Також тут проводяться плазмотерапія, індивідуальні заняття лікувальною фізкультурою з реабілітологом, масаж і фізіотерапевтичні процедури. Все це сприяє відновленню суглобів, а фахівці клініки постійно контролюють цей процес, здійснюють супровід пацієнтів. Завдяки системі індивідуального медичного менеджменту пацієнт може в проміжку між ін'єкціями та після завершення курсу лікування гіалуроновою кислотою оперативно зв'язатися з персональним менеджером, лікуючим лікарем, якщо виникнуть питання, скарги на самопочуття.

Які препарати використовують у клініці Time+ у Києві?

У клініці Time+ у Києві використовуються сертифіковані препарати гіалуронової кислоти кращих світових виробників. Вони відрізняються високою концентрацією діючої речовини, що дозволяє зменшити кількість ін'єкцій на курс. Залежно від показань використовуються препарати з концентрацією гіалуронової кислоти 20, 40 або 60 мг.

Вартість ін'єкції гіалуронової кислоти в суглоб

Скільки коштує курс лікування гіалуроновою кислотою, залежить від препарату, який використовується (концентрації гіалуронової кислоти), та від кількості ін'єкцій на курс. У клініці Time+ в Києві використовують висококонцентровані препарати, курс складається з 1-3 ін'єкцій. Ціна однієї внутрішньосуглобової ін'єкції гіалуронової кислоти в клініці Time+ – 2650-3500 грн.

Концентрація гіалуронової кислоти в препараті 20 (24) мг 40 мг 60 мг
Вартість ін'єкції, грн. 2650 2800 3500
Поширені питання
Для чого вводять гіалуронову кислоту в суглоб?

Внутрішньосуглобові ін'єкції гіалуронової кислоти призначають, якщо оболонка суглоба виробляє недостатньо ендогенної гіалуронової кислоти, рухи ускладнюються через погане змащування, а хрящ поступово руйнується через дефіцит поживних речовин. Ін'єкційне закачування гіалуронової кислоти всередину суглоба дозволяє компенсувати цей дефіцит і стимулювати власне вироблення.

Скільки потрібно уколів гіалуронової кислоти в коліно?

За один курс у коліно потрібно зробити 1-3 уколи (в залежності від стану суглоба та препарату, який використовується).

Як роблять укол у колінний суглоб?

Укол у колінний суглоб виконується лікарем з дотриманням правил асептики й антисептики, через особливі точки доступу, які знаходяться на деякій відстані від краю надколінка. Для колінного суглоба існує кілька точок доступу, найбільш зручну в кожному конкретному випадку вибирає лікар.

Як працює гіалуронова кислота в колінному суглобі?

Препарат гіалуронової кислоти нормалізує склад і об’єм синовіальної рідини, живить і зволожує суглобовий хрящ, стимулює його регенерацію та вироблення гіалуронової кислоти синовіальною оболонкою суглоба, служить природним мастилом і сприяє відновленню рухливості суглоба, зменшує біль.

Як часто колоти гіалуронову кислоту в колінний суглоб?

Курси ін'єкцій гіалуронової кислоти в колінний суглоб рекомендується проходити 1 раз на рік.

Чи можна колоти гіалуронову кислоту в кульшовий суглоб?

Можна та потрібно, але у пацієнтів з надмірною вагою можуть виникнути складності з доступом до суглобової порожнини. У таких випадках ін'єкції в тазостегновий суглоб виконуються під контролем УЗД.

Наші лікарі
likar
Самохін
Анатолій Вікторович
ортопед-травматолог, доктор медичних наук, професор
 • Спеціальність: Ортопед-травматолог
 • Направлення: Ортопедія-травмотологія
 • Стаж: 42 р.
likar
Опанасенко
Володимир Вікторович
ортопед-травматолог
 • Спеціальність: ортопед-травматолог
 • Направлення: Ортопедія-травмотологія
 • Стаж: 5 р.
form
Записатися на прийом