м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Дружби народів
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

Блокада колінного суглоба в Києві

Блокада колінного суглоба – один з найпоширеніших і затребуваних видів блокади суглобів. Якщо коліно стало часто боліти, біль довго не проходить, супроводжується набряком, обмеженням рухливості колінного суглоба, варто звернутися до клініки Time+, де ортопед-травматолог з'ясує причину проблем і розробить план комплексного лікування, важливою складовою якого є блокада колінного суглоба.

Що таке блокада колінного суглоба

Блокада колінного суглоба – комплекс уколів у зону коліна (в шкіру над коліном і в порожнину колінного суглоба або м'які тканини навколо нього). Найчастіше для медикаментозної блокади використовуються анестетики та кортикостероїдні протизапальні, конкретні препарати підбираються з урахуванням показань і протипоказань, тяжкості ураження суглоба. Коли кровопостачання суглоба порушено, системна терапія знеболюючими та протизапальними препаратами (їх пероральний прийом і внутрішньовенне введення) може бути недостатньо ефективною, необхідно локально ввести лікувальний препарат до осередку запального або іншого патологічного процесу. Саме в цьому полягає блокада, її мета – домогтися максимально високої концентрації препарату в зоні впливу, швидко зняти біль і створити в тканинах депо медикаменту для забезпечення тривалого ефекту.

У яких випадках потрібна блокада колінного суглоба

Показаннями до блокади колінного суглоба є:

 • гонартроз (артроз колінного суглоба) з вираженим больовим синдромом
 • неінфекційні (із серозним запаленням) артрити колінного суглоба, у тому числі ревматоїдний, реактивний, посттравматичний
 • запалення оболонок колінного суглоба – синовіт (запалення внутрішньої суглобової оболонки) та бурсит (запалення суглобової сумки в цілому)
 • тендиніти (запалення сухожиль) і тендовагініти (запалення сухожиль разом з їх синовіальною оболонкою) в області коліна
 • періартрит колінного суглоба – запалення навколосуглобових м'яких тканин, що часто розвивається при затяжному артриті, артрозі
 • травми коліна, після яких воно тривалий час не перестає боліти

Як проходить процедура

Медикаментозна блокада – лікувальна маніпуляція, яка вимагає високої кваліфікації фахівця, виконується лікарем. Блокада колінного суглоба може бути периартикулярною (навколосуглобовою) або внутрішньосуглобовою. У першому випадку основним етапом процедури найчастіше є внутрішньом'язова ін'єкція. Також можлива більш складна маніпуляція – введення препарату всередину зв'язок, сухожиль, які оточують суглоб. При внутрішньосуглобовій блокаді виконується пункція (прокол) суглоба, препарат (комплекс препаратів) вводиться всередину суглобової капсули. В обох випадках виконанню основної ін'єкції передує антисептична обробка шкіри коліна та інфільтраційна анестезія – внутрішньошкірне введення анестетика. Перед виконанням уколів пацієнт лягає на спину, під колінний суглоб підкладають валик, щоб піднести його. Існують точки доступу, в які необхідно вводити голку, щоб виконати пункцію колінного суглоба та внутрішньосуглобову блокаду. Найчастіше укол виконується із зовнішнього боку коліна, рідше з внутрішньої, іноді показана двостороння ін'єкція. Як у м'які тканини, так і всередину суглобової порожнини лікарський препарат вводиться максимально повільно. Після завершення введення та вилучення голки проводиться обробка антисептиком.

Результат проведення процедури

В результаті блокади колінного суглоба:

 • забезпечується швидке знеболювання
 • купірується запалення, усуваються його прояви – набряк, почервоніння, місцеве підвищення температури, біль. Протизапальний, протинабряковий ефект відчутний відразу, але максимально вираженим стає приблизно через добу після ін'єкції
 • усувається спазм м'язів, знижується навантаження на суглоб, відновлюється його рухливість
 • поліпшується трофіка тканин

На самому початку проведення блокади коліно може боліти сильніше, це нормальна реакція на подразнення больових рецепторів. Але буквально через кілька хвилин вони блокуються та біль зникає повністю. Через деякий час, коли дія препаратів припиняється, біль може повернутися, але не такий інтенсивний, як до блокади. При рецидиві больового синдрому рекомендований повторний укол. Нерідкі випадки, коли тривалий вплив глюкокортикостероїдів, які депонуються в м'яких тканинах коліна або в суглобовій капсулі та вивільняються поступово, дозволяє повністю придушити запальний процес і усунути джерело болю. Для досягнення максимально вираженого та стійкого ефекту блокада комбінується з іншими методами лікування захворювань і травм колінного суглоба.

Протипоказання і побічні ефекти блокади колінного суглоба

Проведення блокади колінного суглоба протипоказане при:

 • тяжких порушеннях гемостазу (згортання крові)
 • серйозних психічних розладах
 • тяжких кардіологічних захворюваннях, стійкій артеріальній гіпертензії або вираженій гіпотонії
 • загальному важкому стані (виснаження, сепсис, лихоманка тощо)
 • епілепсія
 • гнійних процесах у суглобовій порожнині, м'яких тканинах, шкірі навколо колінного суглоба
 • у дитячому віці, при вагітності та в період лактації

Обов'язково потрібно враховувати можливість індивідуальної непереносимості препаратів (як правило, анестетиків) і протипоказання до застосування конкретних препаратів. Перелік лікарських препаратів, які застосовуються для блокади колінного суглоба, досить широкий, можливий підбір з урахуванням протипоказань. Якщо враховані всі протипоказання, правильно підібрані препарати, дотримуються правила антисептики та техніка ін'єкції, ризик побічних ефектів (алергічної реакції, інтоксикації, інфекційних ускладнень) мінімальний. Оскільки препарати вводяться та діють локально, практично не надходять до системного кровотоку, побічні ефекти з боку системи травлення й інших систем також виключені. Можливе утворення гематоми в місці уколу.

Вартість уколу в коліно

Скільки коштує блокада колінного суглоба, залежить від її типу, складності маніпуляції. Ціна разової блокади колінного суглоба в клініці Тайм+ – 450-500 грн.

Тип блокади 1 типу, периартикулярна 2 типу, внутрішньосуглобова, з пункцією суглоба, з пункцією області сухожилля
Вартість ін'єкції, грн. 450 500

У вартість блокади включена ціна витратних матеріалів (шприци з голками, антисептик тощо), ціна медикаментів не враховується. Скільки буде коштувати блокада колінного суглоба з урахуванням вартості медикаментів, залежить від їх набору, показань до проведення блокади. Загальна вартість маніпуляції розраховується в індивідуальному порядку.

Наші лікарі
likar
Самохін
Анатолій Вікторович
ортопед-травматолог, доктор медичних наук, професор
 • Спеціальність: Ортопед-травматолог
 • Направлення: Ортопедія-травмотологія
 • Стаж: 42 р.
likar
Калюжний
Геннадій Вікторович
ортопед-травматолог
 • Спеціальність: ортопед-травматолог
 • Направлення: Ортопедія-травмотологія
 • Стаж: 29 р.
likar
Опанасенко
Володимир Вікторович
ортопед-травматолог
 • Спеціальність: ортопед-травматолог
 • Направлення: Ортопедія-травмотологія
 • Стаж: 5 р.
form
Записатися на прийом