м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Звіринецька
(ст.м. Дружби народів)
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

Пролотерапія

Обґрунтованість лікування
Обґрунтованість лікування
З метою оцінки показань до пролотерапії та розробки індивідуальної схеми фахівці зі значним досвідом лікування цим методом обов’язково проводять попередню консультацію. Можна отримати експертну консультацію доктора мед. наук, професора А. В. Самохіна.
Методика з доведеною ефективністю
Методика з доведеною ефективністю
Досвід застосування пролотерапії у низці європейських клінік доводить ефективність введення висококонцентрованої декстрози у зону ураження. Наші фахівці, що опанували цю методику під час стажування у країнах Європи, підтверджують висновки зарубіжних колег власним досвідом.
Комплексний супровід
Комплексний супровід
Лікування не обмежується проведенням ін’єкцій декстрози, протягом усього курсу ін’єкцій та після його завершення здійснюється контроль стану пацієнта, відстежується його динаміка. Для закріплення результатів пролотерапії розробляється індивідуальний план реабілітаційних заходів, що виконується під контролем особистого реабілітолога.

ЦІНИ

Консультація доктора мед.наук Самохіна А.В. (ортопед-травматолог)
1700 ГРН
Консультація ортопеда-травматолога
900 ГРН
Пролотерапія однієї анатомічної ділянки
1500 ГРН

Пролотерапія (подразнююча терапія)

Пролотерапія – один з методів регенеративної медицини, спрямованої на відновлення клітин і тканин, з яких складаються різні органи.

Пролотерапія стимулює регенерацію сполучної тканини. Це інноваційна методика, яка в Україні поки маловідома та застосовується в небагатьох клініках. До числа таких клінік входить Тайм+.

Що таке пролотерапія та як вона лікує

Пролотерапія (проліферативна ін'єкційна терапія), або подразнююча терапія – метод лікування захворювань суглобів і кістково-м'язової системи, заснований на стимуляції росту (проліферації) сполучної тканини подразнюючими речовинами.

Речовини вводяться ін'єкційно в зону інтересу. Організм у відповідь на подразнення запускає захисну реакцію, спрямовану на усунення пошкодження тканин у місці ін'єкції.

Основний подразнюючий ефект справляє речовина, яка вводиться, його доповнює точковий механічний вплив голки (локальна мікротравма):

 1. стимулюється приплив крові до вогнища запалення;
 2. різко зростає вироблення факторів росту – білків, які впливають на ДНК клітин;
 3. активізуються поділ клітин, локальна продукція власного колагену, запускається каскад процесів регенерації тканин.

Пролотерапія сприяє відновленню, оздоровленню структур, які складаються переважно зі сполучної тканини (зв'язки, сухожилля). У природних умовах вони споживають мало кисню, відрізняються мізерним кровопостачанням і низькою здатністю до самовідновлення при пошкодженнях. Подразлива терапія штучно стимулює ці процеси.

Що можна вилікувати за допомогою пролотерапії

Пролотерапія ефективна при лікуванні різних захворювань і травм опорно-рухового апарату, при яких страждають зв'язки, сухожилля, суглобові хрящі, міжхребцеві диски та інші сполучнотканинні структури. Це, зокрема:

 1. розриви меніска та інші травми колінних суглобів;
 2. епікондиліт (лікоть тенісиста, гольфіста, фехтувальника) – дегенеративно-запальне ураження сухожиль ліктьового суглоба;
 3. болі в колінах, плечах, зап'ястях, пов'язані з перенапруженням, пошкодженням (розтягненнями, надривами) зв'язок, сухожиль;
 4. плантарний фасциит – запально-дегенеративні зміни підошовної фасції. Основний симптом – болі в п'яті, можливі больові відчуття в області зводу стопи, в кісточці;
 5. гіпермобільність суглобів, нестабільність шийного відділу хребта;
 6. артрози суглобів, остеохондроз хребта (у складі комплексної терапії).
біль у лікті

З якими подразнюючими речовинами роблять ін'єкції

У клініці Time+ для подразнюючої терапії застосовується розчин висококонцентрованої глюкози (декстрози). Це осмотичний агент, розчин, який активно відтягує на себе воду з клітин, запальна реакція розвивається у відповідь на зневоднення.

Для купірування больових відчуттів до гіперосмолярної глюкози зазвичай додають лідокаїн або інші місцеві анестетики. Деякі лікарі, які практикують лікування методом пролотерапії, додають до розчину осмотичного агенту мікродози хімічних подразників:

 • енолів (фенол, гваякол);
 • убильних кислот (танін);
 • детергентів (морруат натрію).

Кому підійде лікування подразнюючою терапією

Подразнююча терапія рекомендована пацієнтам з травмами та захворюваннями опорно-рухового апарату, які не реагують на традиційні методи лікування (симптоми зберігаються більше 3 місяців).

Також пролотерапія підходить для пацієнтів, яким протипоказані інші методи лікування.

Основними показаннями до застосування пролотерапії є:

 • хронічні захворювання кістково-м'язово-суглобового апарату;
 • повільне відновлення після травм зв'язок, сухожиль, суглобів;
 • тривалі, хронічні больові синдроми різної локалізації (болі в спині, кінцівках, суглобах).

Проліферативна ін'єкційна терапія не має вікових обмежень, перелік протипоказань мінімальний:

 • індивідуальна непереносимість анестетика, який вводиться разом з глюкозою;
 • масштабне пошкодження, гнійничкові ураження шкіри в наміченому для ін'єкції місці;
 • гарячкові стани, підвищення температури;
 • гострі інфекції;
 • проходження потрійної комбінованої антикоагулянтної терапії.

Місцеве введення глюкози не впливає на рівень глюкози в крові, тому цукровий діабет не є протипоказанням до проведення пролотерапії.

Як проходить пролотерапія

Курс пролотерапії призначається за підсумками консультації ортопеда (іноді – суміжних фахівців) і комплексної діагностики, якщо лікар виявляє показання до проведення цієї лікувальної маніпуляції. Спеціальної підготовки не потрібно, курс пролотерапії проводиться амбулаторно. Ін'єкції виконує лікар в умовах маніпуляційного кабінету, з дотриманням вимог асептики та антисептики:

 • з урахуванням показань до подразнюючої терапії вибирається місце ін'єкції;
 • шкіра обробляється антисептиком;
 • виконується ін'єкція безпосередньо в осередок ураження або в довколишні м'які тканини.

Ін'єкції виконуються курсом, не частіше 1 разу на тиждень. Кількість ін'єкцій на курс і інтервал між ними залежить від показань, динаміки стану.

Іноді після припинення дії анестетика тимчасово посилюється біль. Можна прийняти анальгетик, але нестероїдні протизапальні протипоказані мінімум протягом 3 тижнів після ін'єкції.

Ефект подразнюючої терапії заснований на тому, що вона провокує місцеву запальну реакцію, яка стимулює процеси регенерації. Тому купірувати запалення за допомогою НПЗЗ не можна.

Терапевтичний ефект пролотерапії відстрочений, вироблення факторів росту може активізуватися вже через 20 хвилин після ін'єкції, але відновлення сполучної тканини вимагає значно більш тривалого часу:

 • хронічні болі починають стихати через 3-4 тижні після початку лікування;
 • для відновлення функцій кінцівок і/або хребта, стабілізації суглобів потрібно 3-6 місяців.

Вартість пролотерапії в Києві

На послугу пролотерапія ціна в прайсі вказана за 1 сеанс і за обробку однієї анатомічної ділянки. Загальна вартість курсу лікування залежить від кількості маніпуляцій, яка визначається в індивідуальному порядку.

Пролотерапія 1 анатомічної ділянки 1500 грн.

Плюси та мінуси пролотерапії

Пролотерапія має низку переваг:

 1. це природний метод, заснований на активізації регенеративних механізмів;
 2. цілеспрямований вплив (ін'єкції в зону інтересу);
 3. мінімум протипоказань;
 4. відсутнє медикаментозне навантаження на організм;
 5. на відміну від клітинної або плазмотерапіі не витрачаються час і зусилля на виготовлення біопрепарату, не потрібне спеціалізоване обладнання;
 6. подразнююча терапія ефективно стимулює регенерацію зв'язок і сухожиль, які практично не сприйнятливі до інших методів консервативного лікування;
 7. серед усіх послуг регенеративної медицини (PRP- , PPP-терапія, ін'єкції гіалуронової кислоти, колагену) на пролотерапію ціна одна з найнижчих.

Основні недоліки методу:

 • для досягнення вираженого терапевтичного ефекту потрібно кілька місяців;
 • на пролотерапію ціна вище, ніж на більшість класичних методів терапії;
 • необхідність курсового лікування, значні інтервали між ін'єкціями;
 • в процесі пролотерапії (на всьому протязі курсу або більшу частину часу) не можна приймати протизапальні препарати.

Оцінити, наскільки доцільне проведення пролотерапії в кожному конкретному випадку, а також розробити індивідуальний план лікування може тільки лікар. Подразлива терапія більш ефективна в комплексі з іншими методами лікування, фізичної реабілітації.

Поширені питання
Які можливі побічні ефекти й ускладнення після пролотерапії?

Можлива стандартна місцева реакція на ін'єкцію (набряклість, болючість, оніміння), короткочасне (на 2-3 дні) посилення болю. При кваліфікованому виконанні маніпуляції ускладнення виключені.

Як довго триває ефект від пролотерапії?

Для досягнення ефекту потрібно 3-6 місяців, іноді до року. Якщо виключити повторне пошкодження тканин після відновлення, терапевтичний ефект може зберігатися роками.

Які альтернативи існують для пролотерапії?

Близькі до пролотерапії методи регенеративної медицини – PPP-терапія (плазмоліфтинг), терапія стовбуровими клітинами, ін'єкції колагену.

Наші лікарі
likar
Пелепейченко
Олексій Юрійович
головний лікар клініки, невролог, вертебролог
 • Спеціальність: Невролог, Вертебролог
 • Направлення: Неврологія , Вертебрологія
 • Стаж: 17 р.
likar
Самохін
Анатолій Вікторович
ортопед-травматолог, доктор медичних наук, професор
 • Спеціальність: Ортопед-травматолог
 • Направлення: Ортопедія-травмотологія
 • Стаж: 42 р.
form
Записатися на прийом