
Консультація психолога у Києві
Отримати допомогу психолога в Києві можна в приватних кабінетах, спеціалізованих центрах психології та психотерапії, реабілітаційних наркологічних клініках, багатопрофільних комплексах. У Києві й Україні існують програми безкоштовної психологічної допомоги (для постраждалих від війни, жертв домашнього насильства та інших категорій), але послуги психолога, який веде прийом в медичній клініці, як правило, платні. Кваліфікований клінічний психолог (лікар психолог) веде прийом у клініці неврології та нейроортопедії Time+ у Києві. Клінічний психолог – фахівець з глибокими знаннями в області психології та психіатрії, взаємозв'язку хвороб тіла зі станом психіки. Клінічний психолог займається діагностикою та корекцією межових розладів особистості та психіки (захворювань «малої психіатрії»), може виявляти й усувати глибинні причини психосоматичних захворювань. Клінічний психолог, психотерапевт допомагають пацієнтові активувати його власні внутрішні ресурси, навчають правильно їх використовувати. Лікування ґрунтується на психотерапевтичній взаємодії психолога з пацієнтом. Допомога психолога також корисна пацієнтам із захворюваннями, які відповідають основному профілю клініки Тайм+ (хронічні больові синдроми, головні болі, стани після травм тощо). При соматичних захворюваннях сеанси психотерапії сприяють максимально швидкій психологічній реабілітації та прискорюють процес одужання.
Чи потрібна мені консультація психолога
Багато психологів у Києві надає допомогу людям, які відчувають незадоволеність собою та життям у цілому, скаржаться на кризу сімейних відносин, складнощі в спілкуванні. Але перелік проблем, з якими варто записатися на прийом до клінічного психолога, не такий великий:
- межові розлади психіки, при яких не втрачається зв'язок з реальністю (неврози, депресії, фобії, панічні атаки);
- гостра реакція на стрес, посттравматичний стресовий розлад;
- психосоматичні захворювання – хвороби з тілесними проявами, які розвиваються внаслідок психологічної травми, почуття провини, ненависті до себе та подібних причин;
- межові розлади особистості (параноїдний, шизоїдний, емоційно нестійкий, істероїдний та інші), при яких дисгармонійні особливості характеру проявляються постійно, що призводить до соціальної дезадаптації.
Пацієнтів клініки Тайм+ у Києві направляє на консультацію до психолога лікар, який займається лікуванням основного захворювання (невролог, ортопед-травматолог, ендокринолог), якщо крім такого лікування пацієнт потребує психологічної реабілітації.
На що варто звернути увагу
На те, що варто записатися на консультацію до психолога, психотерапевта, вказують такі проблеми, симптоми:
- виражений дискомфорт, сильна тривога або непереборний жах у певних ситуаціях (у темряві, тісному приміщенні, при вигляді павуків, перед публічним виступом тощо) – ознака фобій, тривожно-фобічних розладів;
- раптово кидає в піт, накочують хвилею жар або озноб, тремтіння, серце б'ється прискорено, перехоплює подих, виникає відчуття задухи, перебоїв або зупинки серця, турбують біль у грудях, запаморочення, нудота, страх смерті або втрати розуму, причому такий стан триває не менше 10 хвилин. Це симптоми панічної атаки, а якщо напади повторюються неодноразово, можна говорити про панічний розлад;
- пригнічений стан, стабільно поганий настрій, ніщо не радує, відсутнє бажання рухатися, що-небудь робити – симптоми депресії;
- безсоння, патологічна сонливість, нічні кошмари;
- повна відсутність апетиту або напади обжерливості;
- нав'язливі, повторювані, неконтрольовані дії;
- з моменту психотравмуючої ситуації (смерть близької людини, ДТП, звільнення, розлучення) пройшло більше місяця, а негативні переживання «не відпускають»;
- соматичні захворювання, причину яких не вдається встановити за допомогою огляду профільного фахівця, лабораторних та інструментальних досліджень, а симптоми повертаються незабаром після курсу лікування.
Як проходить консультація у психолога
Під час консультації в клініці в Києві психолог розмовляє з клієнтом, вислуховує скарги, задає питання, збирає інформацію про життя та здоров'я, спостерігає, оцінює особливості поведінки, мовлення, емоційний стан (психологічний статус). Після бесіди психолог може запропонувати пройти психологічні тести для більш точної діагностики. Під час першої консультації психолог:
- за допомогою бесіди та тестів з'ясовує причини психологічних проблем клієнта;
- цікавиться, яку допомогу клієнт хотів би отримати, якого результату очікує від психологічної терапії. Разом з клієнтом формулює кінцеві цілі лікування, намічає проміжні цілі;
- розробляє набір установок для самостійної роботи клієнта з власними проблемами («дорожню карту»).
На наступних сеансах психолог знову розмовляє з клієнтом, цікавиться результатами самостійної роботи, оцінює прогрес у досягненні проміжних цілей і просуванні до головної. Якщо виникли якісь проблеми, труднощі, разом з клієнтом з'ясовує причини та шукає шляхи їх подолання.
Яка вартість консультації психолога в Києві
Ціна консультації клінічного психолога в клініці Тайм+ у Києві Скільки буде коштувати курс психологічної терапії, заздалегідь визначити складно, за один сеанс такі проблеми, як панічний, тривожний розлад, депресія, не вирішуються. Кількість сеансів і загальна вартість лікування залежать від складності проблеми. Середня ціна консультації психолога у клініці Time+ 900 грн.
Як записатися на сеанс
Запис на першу консультацію до психолога в клініці Time+ (Київ) можливий за телефоном або в онлайн-режимі, через форму на сайті. День і годину наступних сеансів психолог погодить з клієнтом в кінці прийому.
Психолог в широкому сенсі – фахівець з вищою гуманітарною освітою, який виявляє різні особистісні, поведінкові розлади, проблеми в міжособистісних, сімейних відносинах, з'ясовує їх причини, проводить консультації, допомагає клієнтам усвідомити власні психологічні проблеми, навчає вирішувати такі проблеми, знаходити вихід з кризових ситуацій.
Клінічний психолог (лікар психолог) – фахівець, який здобув вищу психологічну освіту з подальшою спеціалізацією з клінічної психології, психотерапії. Він може діагностувати та лікувати (коригувати) відносно легкі (межові) психологічні відхилення, при яких пацієнт не втрачає зв'язок з реальністю. До сфери компетенції клінічного психолога також відносяться різні психосоматичні захворювання (порушення в роботі внутрішніх органів і систем, спровоковані психологічними проблемами).
Консультація клінічного психолога потрібна, якщо турбують часті, виражені перепади настрою, надмірна тривожність, напади паніки, непереборні ірраціональні страхи (фобії), нав'язливі звички, розлади сну та харчової поведінки.
Якщо у вас є слабкі сторони особистості, особливості поведінки, надмірно виражені (акцентуйовані) певні риси характеру (невпевненість в собі або надмірна амбітність, замкнутість, сором'язливість, невміння уникати конфліктів, дратівливість та інші), які ускладнюють життя, потрібен психолог (фахівець з гуманітарною психологічною освітою, не лікар). Похід до психотерапевта або клінічного психолога (лікаря) необхідний при межових розладах психіки – неврозах, фобіях, депресії, панічних атаках, порушеннях сну, харчових звичок, патологічних залежностях, а також при психосоматичних захворюваннях.
Консультація психолога в клініці Тайм+ в Києві триває до 60 хвилин.
На першому прийомі фахівець знайомиться з пацієнтом, розмовляє з ним, застосовує методи психодіагностики (опитувальники, тести), уточнює психічний стан, окреслює коло проблем, з якими доведеться працювати (найбільш вразливі ділянки психіки, особистості), та з'ясовує їх причину. Потім лікар психолог намічає цілі лікування, розробляє план їх досягнення, підбирає найбільш підходящі методи. Психолог, психотерапевт навчає пацієнта основним принципам самостійної роботи з психологічними проблемами, дає щось на зразок домашнього завдання, яке потрібно виконати до наступного сеансу.
Консультація психолога дозволяє з'ясувати причини психологічної проблеми, чітко сформулювати мету психологічної терапії, зрозуміти, якими засобами, методами буде досягатися ця мета. Успішність психологічної терапії дуже великою мірою залежить від зусиль самого пацієнта – клієнта психолога. Психолог під час першого сеансу складає так звану «дорожню карту» вирішення психоемоційних проблем і надає її пацієнтові, тобто дає установки, зрозумілі інструкції для самостійної роботи, навчає методам, прийомам, технікам самокорекції. На наступних сеансах досягнутий ефект закріплюється, психолог координує роботу пацієнта над собою, так здійснюється поступове просування до наміченої мети.
Психолог може практикувати приватно або працювати в штаті клініки, центру психологічного здоров'я. Не варто спокушатися пропозицією послуг недорого, якщо кваліфікація та професіоналізм фахівця викликають сумніви. Якщо потрібна допомога клінічного психолога, найкраще звертатися до медичних установ, клінік, де співробітники проходять перевірку при прийомі на роботу. Обов'язково поцікавтеся, яка у психолога освіти (курси доповнюють вищу психологічну освіту, але не можуть її замінити), спеціалізація (якщо потрібен клінічний психолог, не варто звертатися до шкільного або соціального психолога), науковий ступінь (якщо він є), стаж роботи. Також варто вивчити відгуки, найкраще, якщо ваші друзі, знайомі в Києві вдавалися до послуг психолога та можуть поділитися особистими враженнями
