м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Дружби народів
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

Лікувальний масаж

Лікувальний масаж – різновид немедикаментозної терапії різних захворювань. Лікар масажист впливає на шкіру та м'які тканини руками (класичний медичний масаж), може також застосовувати допоміжні пристосування, апарати. Лікування масажем найчастіше проводиться в складі комплексної терапії захворювань опорно-рухового апарату, нервової системи, внутрішніх органів. Професійний медичний масаж у Києві можна пройти в клініці Тайм+.

Показання для лікувального масажу

Професійний лікувальний масаж – це лікарська маніпуляція, яка виконується виключно за медичними показаннями.

У цьому його відмінність від таких гігієнічних процедур, як профілактичний масаж спини або всього тіла, масаж спини оздоровчий, які не вимагають призначення лікаря та можуть проводитися в косметичних центрах, СПА-салонах.

Медичний масаж спрямований на корекцію патологічних станів, відновлення порушених функцій і показаний при широкому переліку захворювань. При деяких патологічних станах лікувальний масаж спини або інших частин тіла є основним методом терапії, при деяких – допоміжним. Лікувальний масаж спини, кінцівок, всього тіла може впливати на причини, механізм розвитку конкретних захворювань, полегшувати їх симптоми. Наприклад, лікувальний масаж спини при остеохондрозі сприяє поліпшенню живлення, кровопостачання міжхребцевих дисків, допомагає зняти м'язовий спазм, стабілізувати хребці, попередити розвиток ускладнень.

Лікування спини масажем показане при:

 • сколіозі (бічному викривленні хребта) 1-3 ступеня;
 • остеохондрозі;
 • грижах міжхребцевих дисків поза загостренням;
 • болях у спині різної природи, в тому числі при радикуліті, ішіасі, люмбаго.
Показаннями до лікувального масажу спини й інших частин тіла також є:
 1. больові синдроми різної етіології;
 2. захворювання периферичної нервової системи;
 3. період відновлення після травм опорно-рухового апарату, операцій;
 4. захворювання суглобів;
 5. психосоматичні захворювання;
 6. перевтома, стресові стани, порушення сну, депресія;
 7. хронічні захворювання дихальної, травної, серцево-судинної системи;
 8. порушення метаболізму, відхилення ваги від норми.

Види лікувального масажу

У медичному центрі масаж може проводитися:

 • тільки за допомогою рук;
 • із застосуванням допоміжних інструментів, пристосувань;
 • за допомогою спеціальних апаратів.

Відповідно, лікувальний, оздоровчий масаж у Києві в залежності від способу впливу на тіло підрозділяється на ручний, інструментальний і апаратний. Медичний масаж спини та інших частин тіла може виконуватися із застосуванням різних технік:

 1. класичний лікувальний масаж – ручний лікувальний масаж для спини, тіла із застосуванням традиційних для європейської школи прийомів (погладжування, вичавлювання, розтирання, розминання, вібрації);
 2. спортивний – різновид класичного (профілактичного, оздоровчого), призначений для здорових людей, які ведуть активний спосіб життя, спрямований на підготовку до інтенсивних навантажень і відновлення після них;
 3. міофасціальний масаж у Києві є одним з найбільш затребуваних різновидів лікувального масажу спини. Опрацювання сполучнотканинних оболонок м'язів допомагає при болях в спині, пов'язаних з м'язовим гіпертонусом, спазмом;
 4. тригерний (ручний і інструментальний) – вплив на ущільнення м'язової тканини з метою розслаблення м'язів і лікування хронічного больового синдрому;
 5. нейросегментарний (рефлекторно-сегментарний) – терапевтичний вплив на внутрішні органи через зони іннервації (спинномозкові сегменти);
 6. акупунктурний (точковий) – корекція функціонування різних органів і систем шляхом впливу на пов'язані з ними біологічно активні точки (рефлекторні зони);
 7. розслабляючий (нейроседативний), виконується в повільному темпі із застосуванням м'яких прийомів, показаний при стресах, порушеннях сну, психосоматичних захворюваннях;
 8. лімфодренажний лікувальний масаж спини й інших частин тіла може бути ручним або апаратним. Масажні рухи виконуються уздовж ліній лімфовідтоку, спрямовані на його активізацію, також покращують кровообіг, метаболізм;
 9. баночний (вакуумний) – інструментальний або апаратний різновид лімфодренажного;
 10. вібромасаж (вплив коливальними рухами різної частоти) і гідромасаж (вплив струменями води) – різновиди апаратного масажу.

Лікарі клініки Time+ володіють різними техніками професійного медичного масажу та з урахуванням показань, індивідуальних особливостей пацієнта можуть вибирати оптимальну техніку або чергувати різні для досягнення максимально вираженого терапевтичного ефекту.

Протипоказання до проведення лікувального масажу

Лікувальний масаж спини, інших частин тіла протипоказаний при:

 1. гострому перебігу будь-яких захворювань, гострих інфекційних, запальних процесах з підвищенням температури, загостренні хронічних недуг;
 2. злоякісних новоутвореннях;
 3. туберкульозі в активній фазі;
 4. гнійничкових захворюваннях шкіри, інфікованих ранах;
 5. гнійному лімфаденіті;
 6. важких психічних розладах;
 7. остеомієліті;
 8. порушеннях згортання крові, схильності до кровотеч або утворення тромбів;
 9. аневризмі, вираженому атеросклерозі, судинному спазмі;
 10. важкій формі серцево-судинних захворювань.

Медичний масаж спини (поперекової зони) та живота також протипоказаний при жовчнокам'яній, сечокам'яній хворобі.

Як проходить лікувальний масаж

Медичний масаж починається з розігріву рук масажиста, перед проведенням класичного лікувального масажу на шкіру зазвичай наноситься олія або гель для полегшення ковзання рук, зменшення дискомфортних відчуттів при глибоких впливах.

Розглянемо послідовність проведення медичного масажу на прикладі лікувального масажу спини.

 1. Попередня підготовка, розігрів легкими погладжуваннями без силових прийомів. Вплив починається від поперекової області з поступовим просуванням вгору, уздовж хребетного стовпа. Сама лінія хребта не зачіпається.
 2. Поступовий перехід до більш глибоких, інтенсивних погладжувань. Для виявлення й опрацювання проблемних зон, посилення впливу масажист поміщає одну долоню поверх іншої.
 3. Розтирання кінчиками пальців, ребром або всією площиною долоні.
 4. Розминання, захоплення шкіри з формуванням складок і їх акуратним зміщенням уздовж хребта.
 5. Заспокійливі, розслаблюючі погладжування.

Так проводиться класичний лікувальний масаж, інші техніки мають свою специфіку. Набір прийомів, сила, темп, тривалість впливів при лікувальному масажі спини або інших частин тіла залежать від показань і підбираються лікарем масажистом в індивідуальному порядку. Але послідовність завжди однакова – спочатку розігрів, підготовка, потім більш інтенсивні впливі, на завершення – знову легкі, заспокійливі.

Вартість лікувального масажу

Вартість медичного масажу залежить від області впливу, локальний масаж (лікувальний масаж спини, відділів хребта, кінцівок і їх відділів, суглобів, голови, обличчя та зони декольте) коштує дешевше, ніж загальний. Ціна на різні послуги лікувального масажу в клініці Тайм+ – від 250 до 1200 грн. за сеанс.

Поширені питання
Чим відрізняється лікувальний масаж від класичного?

Класичним прийнято називати профілактичний або оздоровчий масаж, який має розслаблюючий, загальнозміцнюючий вплив і показаний усім здоровим людям. Лікувальний масаж проводиться тільки за призначенням лікаря і крім класичного має безліч інших різновидів. Прийоми класичного профілактичного та класичного лікувального масажу в цілому подібні, але профілактичний масаж більш універсальний, а лікувальний – спеціалізований, набір прийомів і характер впливу варіюються в залежності від показань.

Чи доведена ефективність?

Ефективність професійного лікувального масажу підтверджена клінічною практикою.

Скільки триває лікувальний масаж?

Все залежить від показань, області впливу. Стандартна тривалість сеансу лікувального масажу – 20-40 хвилин.

Як часто можна робити лікувальний масаж?

Як правило, сеанси лікувального масажу проводяться 1-2 рази на тиждень, частоту сеансів і кількість курсів на рік визначає лікар з урахуванням особливостей захворювання та загального стану пацієнта.

Чи можна робити лікувальний масаж при вагітності?

Класичний лікувальний масаж за адаптованою для вагітних методикою (виконання в положенні сидячи або лежачи на боці, виключення впливу на деякі зони, вібраційних прийомів) можна робити у 2-3 триместрі. Специфічними для вагітних протипоказаннями до масажу є гіпертонус матки, загроза переривання, плацентарне передлежання, гестоз.

Наші лікарі
likar
Перегінець
Михайло Михайлович
реабілітолог
 • Спеціальність: Реабілітолог
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: 5 р.
likar
Ломадуров
Дмитро Сергійович
реабілітолог
 • Спеціальність: Реабілітолог
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: 9 р.
likar
Лунгу
Анеліна Юріївна
масажист
 • Спеціальність: Масажист
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: р.
likar
Бойко
Іван Сергійович
масажист
 • Спеціальність: Масажист
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: 3 р.
form
Записатися на прийом