м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Дружби народів
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

Артроз суглобів

Артроз суглобів - це назва групи захворювань, для яких характерна прогресуюча (поступова) руйнація суглоба та порушення його функції. Більш точним та правильним є діагноз - деформуючий остеоартроз суглоба тої чи іншої локалізації. В основі захворювання лежить руйнація суглобового хряща та всіх анатомічних компонентів суглоба (капсула, сухожилки, синовіальна оболонка), що саме і призводить до його деформації на запущених стадіях і потребує вже хірургічного лікування -ендопротезування суглоба. Артрит - це захворювання, в основі якого лежить запальний процес в суглобах, який має травматичне, інфекційне або дегенеративно-дистрофічне походження.

При артрозі

При артрозі запалення вторинне по відношенню до дегенеративного процесу. Дегенерація при артрозі обумовлена порушенням біомеханіки суглоба і гістохімічними змінами компонентів суглоба. В цьому полягає головна відмінність артрозу від артриту. При артриті запалення первинне. При хронічному артриті розвиваються дегенеративні зміни суглоба, як наслідок запалення. В кінцевому результаті (при неналежному лікуванні) артрит переходить в артроз з наступними дегенеративно-деформуючими змінами.

Тактика лікування

Тактика лікування артроза і артрита суттєво відрізняється. Тому при перших ознаках указаних проблем (біль, набряк суглоба, скутість, порушення функції, підвищення температури) необхідно звернутись до лікаря ортопед-травматолога. Для лікування ми використовуємо комплексний та індивідуальний для кожного пацієнта підхід з використанням всіх методів не хірургічного лікування - медикаментозна терапія, реабілітаційна, інноваційні технології (плазмотерапія, пролотерапія, колагенотерапія та інші) Лікування грунтується виключно на принципах доказової медицини згідно існуючих міжнародних Стандартів та протоколів. Вчасно та правильно підібраний і виконаний курс комплексного лікування артрозів та артритів суглобів являється запорукою ефективного та стабільного результату, зупиняє процес прогресування хвороби та зводить до мінімуму необхідність в хірургічному лікуванні.

Наші лікарі
likar
Самохін
Анатолій Вікторович
ортопед-травматолог, доктор медичних наук, професор
  • Спеціальність: Ортопед-травматолог
  • Направлення: Ортопедія-травмотологія
  • Стаж: 42 р.
likar
Калюжний
Геннадій Вікторович
ортопед-травматолог
  • Спеціальність: ортопед-травматолог
  • Направлення: Ортопедія-травмотологія
  • Стаж: 29 р.
likar
Опанасенко
Володимир Вікторович
ортопед-травматолог
  • Спеціальність: ортопед-травматолог
  • Направлення: Ортопедія-травмотологія
  • Стаж: 5 р.
form
Записатися на прийом