м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Звіринецька
(ст.м. Дружби народів)
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

Лікувальний масаж рук у Києві

Лікувальний масаж рук – важлива складова комплексної терапії різних захворювань суглобів і м'язів рук, фізичної реабілітації після травм верхніх кінцівок, неврологічних і ревматологічних захворювань, які супроводжуються порушенням їх рухливості, чутливості. Представникам професій, які часто навантажують руки, піддають їх впливу вібрації, виконують повторювані рухи руками, рекомендовані регулярні курси масажу в профілактичних цілях.

Показання для лікувального масажу рук

Лікувальний масаж кистей рук, передпліччя, плеча, а також великих суглобів (ліктьового, плечового) показаний при наявності таких проблем і скарг:

 1. хронічні болі у великих і дрібних суглобах рук;
 2. обмеження рухливості великих суглобів;
 3. порушення дрібної моторики, рухливості пальців;
 4. ознаки м'язової атрофії, в'ялість м'язів плеча та передпліччя, зниження м'язового тонусу;
 5. гіпертонус м'язів рук, їх болісне перенапруження.

Найчастіше виконується лікувальний масаж рук при артриті та артрозі – захворюваннях суглобів. Також він застосовується в складі комплексного лікування епікондилітів, бурситів ліктьового, плечового суглобів. Ще одне поширене показання – тривала іммобілізація руки (рук) або обмеження рухливості внаслідок травм, важких захворювань.

Лікувальний масаж руки допомагає нормалізувати тонус м'язів і усунути явища контрактури суглобів. Лікувальний масаж плеча в комплексі з масажем шийного та грудного відділів хребта показаний при шийно-грудному остеохондрозі, радикулопатіях з іррадіацією болю в руки.

Переваги масажу при артрозі

Масаж при артрозі плеча, ліктьового, променезап'ясткового суглобів, а також масаж при артрозі пальців рук чинить комплексний ефект:

 1. сприяє активізації кровообігу, припливу поживних речовин і кисню в порожнину суглоба, допомагає уповільнити процес руйнування суглобових хрящів;
 2. активізує мікроциркуляцію в тканинах, лімфовідтік, сприяє усуненню набряклості навколо суглобів;
 3. активізує вироблення суглобової змазки (синовіальної рідини);
 4. стимулює вивільнення речовин зі знеболюючим ефектом, дозволяє знизити медикаментозне навантаження на організм, відмовитися від прийому анальгетиків або зменшити їх дозу;
 5. нормалізує м'язовий тонус;
 6. сприяє підтримці еластичності зв'язок, які при артрозі можуть ставати більш жорсткими та поступово вкорочуватись;
 7. масаж пальців рук при артрозі допомагає поліпшити їх рухливість, усунути порушення дрібної моторики, масаж при артрозах великих суглобів також сприяє збільшенню обсягу рухів.

При артрозі плечового суглоба масаж може чинити двоякий вплив на м'язи, фахівець підбирає оптимальну техніку впливу з урахуванням стану м'язів, їх тонусу. Через прагнення обмежити навантаження на уражений артрозом суглоб пацієнти часто тримають руку в вимушеному положенні, здійснюють неприродні пристосувальні рухи. Це призводить до перенапруження окремих м'язів, виникнення хворобливих ущільнень. Масаж тригерних точок допомагає усунути ці ущільнення, зняти спазм.

Багато м'язів внаслідок обмеження рухливості суглоба, нестачі навантажень починають атрофуватися, поступово втрачають силу та тонус. Масаж компенсує дефіцит рухової активності, запускає процеси, які сприяють зміцненню ослаблих м'язів.

Переваги масажу при артриті

Артрит вражає переважно дрібні суглоби рук (пальців, кисті). Масаж кистей рук при артриті:

 1. полегшує болі;
 2. покращує живлення, кровопостачання м'яких тканин і суглобів, допомагає попередити атрофію м'язів кисті, дегенеративні процеси в суглобових структурах;
 3. активізує обмінні процеси, виведення токсинів, речовин, які провокують запалення;
 4. сприяє профілактиці або усуненню набряклості за рахунок активізації лімфовідтоку;
 5. масаж пальців при артриті допомагає відновлювати та підтримувати їх рухливість, знижує ризик розвитку стійких контрактур, суглобових деформацій.

Техніка масажу

Залежно від показань може масажуватися рука цілком або окремі суглоби (плечовий, ліктьовий, променезап'ястковий і дрібні суглоби кисті), групи м'язів. Тільки професійний масажист з профільною освітою (реабілітолог) може визначити, які прийоми доцільно та допустимо використовувати в кожному конкретному випадку, дозувати інтенсивність впливу.

Масаж при артрозі плечового суглоба не обмежується впливом на руку, необхідно також масажувати спину. Послідовно опрацьовуються шийно-комірна зона, навкололопаткові області, надпліччя, дельтоподібний м'яз, усі м'язові групи плеча та передпліччя. Потім масажист зосереджується на області самого суглоба – передній і задній поверхнях, наголів'ї, області суглобової сумки, нижній частині.

лечебный массаж рук

Виконуються погладжуючі, розтираючі, розминаючі рухи. При впливі на область пахвової западини лімфовузли не зачіпаються. При артрозі вплив на сам суглоб має бути щадним, виключені прийоми інтенсивного розтирання, вібрації, потрушування, поколочування.

Масаж ліктьового суглоба при артрозі не виконується (сам уражений артрозом суглоб не зачіпається), опрацьовуються м'язи спини, надпліччя, плеча та передпліччя. При бурситі ліктьового суглоба також масажуються м'язи, особливо плечові, при опрацюванні суглоба акцент робиться на його задній поверхні.

Основні прийоми масажу кисті та пальців рук:

 • поздовжні погладжування в напрямку від кінчиків пальців;
 • поздовжнє розтирання, яке завершується повтором погладжування;
 • розминка міжфалангових, п'ястно-зап'ястних суглобів;
 • розтирання внутрішньої та тильної поверхонь долоні;
 • більш інтенсивне опрацювання м'язів кисті.

Масаж рук при артрозі завершується виконанням пасивних і активних рухів у суглобах, при артриті – тільки пасивних. Пальці рук на деякий час фіксуються в правильному положенні за допомогою масажних валиків.

Протипоказання й обмеження

Основні протипоказання до лікувального масажу рук:

 • грибкові, гнійні ураження шкіри, відкриті рани, висипання в області впливу;
 • незрощені переломи рук. При наявності інших недавно перенесених травм рук проведення масажу можливе тільки за призначенням лікаря та з застосуванням адаптованої техніки;
 • гарячкові стани, інфекційні захворювання;
 • наявність злоякісних пухлин будь-якої локалізації;
 • остеомієліт;
 • важкі системні захворювання, ускладнений цукровий діабет;
 • порушення згортання крові, судинна недостатність.

Масаж при артриті пальців рук і інших видах артриту виконується в підгострій і хронічній стадіях, в період між нападами. При наявності вираженої набряклості, почервоніння та місцевого підвищення температури, гострих інтенсивних болів необхідно спочатку купірувати гострі прояви за допомогою медикаментозної терапії.

Наслідки та рекомендації після масажу

Недостатньо кваліфікований або виконаний без урахування протипоказань масаж може спровокувати погіршення стану рук, суглобів. Але якщо лікувальний масаж руки виконується професіоналом, реабілітологом, він сприяє поліпшенню стану м'язів, суглобів рук і самопочуття в цілому.

Можливе тимчасове почервоніння шкіри через приплив крові, відчуття легкого дискомфорту, в нормі ці явища проходять через 40-60 хвилин.

Протягом півгодини після завершення сеансу рекомендується розслабитися, відпочити, забезпечити повний спокій м'язам і суглобам рук, у перервах між сеансами уникати перенапруги, дозувати навантаження. У прохолодну, вітряну погоду виходити після сеансу лікувального масажу рук на вулицю необхідно в одязі з довгим рукавом.

Якщо виконувався масаж плеча при артрозі, суглоб краще укутати, а для кистей рук в холодну пору року використовувати зручні Рукавички, рукавиці або муфту.

Для посилення ефекту масаж пальців рук при артриті рекомендується поєднувати з гімнастикою для пальців, масаж плечового суглоба при артрозі – з комплексом ЛФК для рук і плечового поясу тощо.

Вартість лікувального масажу рук в Києві

У клініці Тайм+ виконується лікувальний масаж рук в цілому та різних відділів верхніх кінцівок, ціна залежить від того, яка область опрацьовується.

Вид масажу Ціна, грн.
Лікувальний масаж кисті 350
Лікувальний масаж кисті і передпліччя 400
Лікувальний масаж плечового суглоба 400
Лікувальний масаж верхніх кінцівок 500

Переваги клініки Time+

У клініці Тайм+ в Києві:

 1. лікувальний масаж рук виконується за призначенням фахівця – ортопеда-травматолога, ревматолога або невролога. На повторних консультаціях лікар оцінює ефективність лікування;
 2. всі види масажу рук виконуються кваліфікованими реабілітологами, які володіють різними масажними техніками, гнучко адаптують методику під потреби конкретного пацієнта;
 3. при призначенні масажу враховуються протипоказання, а в ході сеансу масажист контролює реакцію пацієнта, це дозволяє уникнути негативних наслідків;
 4. масаж комбінується з іншими методами реабілітації, медикаментозної та немедикаментозної терапії.

Список літератури

 1. Большой справочник по массажу./ Васичкин В. И.
 2. Лечебный массаж с использованием диагностических фасциально-мышечных болевых зон. / Пономарев В. А., Каламыцев В. П. ФГАОУ ВО «КФУ им. В. И. Вернадского», Медицинская академия имени С. И. Георгиевского, г. Симферополь
 3. Рефлекторный массаж кистей и пальцев рук: монография / С. С. Василевский, Л. А. Пирогова
Поширені питання
Що дає лікувальний масаж рук?

Після сеансу знижується інтенсивність хронічних болів, перенапружені м'язи розслабляються, відзначається поліпшення рухливості. Для підвищення еластичності зв'язок, м'язової сили і тонусу, подолання суглобових контрактур і відновлення повного обсягу рухів потрібно більше часу. Виправити незворотні зміни суглобів (кісткові деформації, анкілоз) масаж не може, але він допомагає усунути застійні процеси в оточуючих тканинах, полегшити біль.

Як проходить лікувальний масаж рук при артрозі?

При артрозі масаж починається з погладжування, розтирання та розминання м'язів, які оточують проблемний суглоб, спочатку м'язових груп сегмента руки, що знаходиться вище, потім – нижчого. При артрозі плечового суглоба після опрацювання м'язів виконуються погладжування та щадні розтирання всіх поверхонь суглоба. Ліктьовий суглоб при артрозі не масажується. Після комплексу масажних прийомів виконуються пасивні та активні рухи в суглобах.

Яка вартість лікувального масажу рук?

Вартість масажу різних відділів рук в клініці Time – 350-400 грн., руки цілком – 500 грн.

Наші лікарі
likar
Перегінець
Михайло Михайлович
реабілітолог
 • Спеціальність: Реабілітолог
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: 5 р.
likar
Ломадуров
Дмитро Сергійович
реабілітолог
 • Спеціальність: Реабілітолог
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: 9 р.
likar
Лунгу
Анеліна Юріївна
масажист
 • Спеціальність: Масажист
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: р.
likar
Бойко
Іван Сергійович
масажист
 • Спеціальність: Масажист
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: 3 р.
form
Записатися на прийом