м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Звіринецька
(ст.м. Дружби народів)
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

Кінезітерапія. Лікування рухом у Києві

Кінезітерапія (кінезотерапія, кінезіотерапія) – один з методів лікування та реабілітації пацієнтів неврологічного й ортопедичного профілю. Лікарі кінезітерапевти є в багатьох реабілітаційних центрах і клініках України. У Києві в клініці неврології та нейроортопедії Time+ здійснюється комплексне лікування та реабілітація пацієнтів після захворювань, травм, операцій. Важлива складова немедикаментозної терапії та реабілітації – прийом лікаря-реабілітолога та заняття кінезіотерапією під його керівництвом.

Як працює кінезітерапія

Слово кінезітерапія або кінезіотерапія буквально означає «лікування рухом».

Багаторазове повторення спеціально підібраних фахівцем рухів допомагає нормалізувати рухову активність, скорегувати патологічні рухові стереотипи та сформувати правильні.

При виконанні рухів стимулюються рухові центри головного та спинного мозку. Вони, в свою чергу, генерують нервові імпульси, які керують руховою активністю. Таким чином, порушені функції поступово відновлюються. Також за рахунок регулярних тренувань збільшується рухливість суглобів, еластичність зв'язок, м'язова сила.

При яких захворюваннях допомагає

Оскільки рух сприяє активізації кровообігу й обмінних процесів, кінезіотерапія в Києві нерідко застосовується в складі комплексного лікування різних захворювань внутрішніх органів поза загостренням (органів малого таза, грудної клітки, черевної порожнини), ожиріння та метаболічного синдрому.

Але основними показаннями до лікування методами кінезітерапії є патології рухового апарату та нервової системи:

 • захворювання хребта – остеохондроз, протрузії та грижі міжхребцевих дисків, спондилоартроз, сколіоз та інші порушення постави;
 • артрити поза загостренням, артрози та інші захворювання суглобів, особливо великих (колінного, тазостегнового, плечового);
 • наслідки побутових і спортивних травм, перенапруги на тренуваннях;
 • болі в спині, шийному відділі хребта, суглобах, м'язах, часті головні болі та інші больові синдроми;
 • захворювання периферичної нервової системи;
 • функціональні розлади нервової системи (можуть проявлятися порушеннями рухів, м'язового тонусу, чутливості, зору, мови, пам'яті, рівноваги).

Також заняття кінезітерапією в Києві рекомендовані для профілактики порушень, пов'язаних з тривалою іммобілізацією (остеопорозу, застійної пневмонії, м'язової атрофії), якнайшвидшої реабілітації після операцій на суглобах, хребті.

Як проходить лікування рухом у Києві

Перед початком курсу кінезітерапії повинна проводитися консультація невролога й/або ортопеда, вертебролога для оцінки показань і обстеження для виявлення можливих протипоказань. Кінезітерапевт теж починає перший прийом і кожне заняття з експрес-оцінки стану пацієнта із застосуванням опитування, методів мануальної діагностики.

лікар кінезітерапевт займається з пацієнтом

На першому прийомі лікар-реабілітолог розробляє програму тренувань, підбирає метод (активна або пасивна кінезітерапія), комплекс вправ з урахуванням показань, поточного стану пацієнта та цілей реабілітації.

Залежно від обраної методики вправи можуть виконуватися із застосуванням спортивних снарядів та інвентарю, тренажерів, роботизованих комплексів або без допоміжних пристосувань, під контролем кінезітерапевта або з його допомогою. Так, якщо пацієнт не може здійснювати активні рухи, лікар розробляє його кінцівки, суглоби, виконує пасивні рухи, які можуть доповнюватися прийомами медичного масажу, мануальної терапії, рефлексотерапії.

Перші заняття з кінезітерапевтом в клініці Time+ в Києві проводяться в максимально щадному режимі, виконуються елементарні рухи, підбирається посильний рівень навантаження. У міру адаптації пацієнта рівень складності вправ, інтенсивність силових навантажень може підвищуватися, амплітуда рухів – збільшуватися.

Основні правила:

 1. обов'язковий попередній розігрів м'язів перед виконанням основного комплексу вправ і розслаблення, обережна розтяжка – після;
 2. суглоби, зв'язки, м'язи в процесі виконання вправ не повинні боліти, рухи виконуються плавно й у фізіологічних межах;
 3. виконання рухів має бути синхронізоване з ритмом дихання;
 4. поступове ускладнення завдань, нарощування навантаження та збільшення тривалості занять, кількості повторів, підходів;
 5. регулярність.

Коли та на який результат очікувати

Ефект кінезотерапії комплексний:

 1. відновлюються порушені рухові функції або формується механізм їх компенсації;
 2. за рахунок регулярних тренувань відбувається зміцнення, оздоровлення серцево-судинної, дихальної та інших систем організму;
 3. поліпшується кровопостачання м'яких тканин і внутрішніх органів, усуваються (або попереджаються) застійні явища, набряклість;
 4. нормалізується тонус м'язів, зміцнюється м'язовий корсет хребта та м'язи, які підтримують, стабілізують суглоби. Це сприяє корекції постави;
 5. відбувається розробка суглобів, збільшується амплітуда рухів;
 6. знижується інтенсивність болю;
 7. підвищується загальний тонус, опірність стресам, поліпшується настрій і самопочуття, це сприяє психологічній реабілітації, нормалізації сну й апетиту.

Повне відновлення – процес нешвидкий, його терміни залежать від тяжкості вихідного стану та вимагають регулярних занять. Але позитивні зрушення зазвичай помітні вже після перших занять.

Переваги кінезітерапії

У кінезітерапії є низка достоїнств:

 1. природний, повністю фізіологічний метод корекції порушень, заснований на активізації внутрішніх ресурсів організму;
 2. при правильному підборі та виконанні вправ відсутні больові відчуття та ризик травм;
 3. відсутнє медикаментозне навантаження на організм;
 4. мінімальний набір протипоказань і обмежень;
 5. загальнооздоровчий вплив на організм, ефективність при широкому переліку захворювань;
 6. лікування рухом допомагає полегшити симптоми та впливає на механізм розвитку захворювання.

Кінезітерапія – ціна

Ціни на послуги кінезітерапії в різних клініках, медичних центрах Києва різниться. Вартість залежить від кваліфікації кінезітерапевта, рівня технічної оснащеності центру реабілітації або клініки (застосування тренажерів, роботизованих комплексів), методу лікування рухом. Одне заняття кінезітерапією в клініці Тайм+ коштує 500 грн., а вартість курсу кратна кількості занять, яка визначається в індивідуальному порядку.

Кінезіотерапія500 грн.
Поширені питання
Які хвороби лікує кінезітерапевт?

Кінезітерапевт разом з іншими фахівцями може лікувати різні захворювання та травми опорно-рухового апарату (суглобів, хребта, м'язів і сухожиль), а також захворювання нервової системи та внутрішніх органів.

Як лікує кінезітерапевт?

Кінезітерапевт у своїй роботі може комбінувати методи ЛФК, механотерапії, масажні техніки. Лікар розробляє комплекс вправ, підбирає рухи, які необхідно здійснювати для корекції порушень, контролює правильність їх виконання пацієнтом. Якщо пацієнт не може виконувати рухи самостійно, кінезітерапевт здійснює пасивні рухи або навчає пацієнта правил занять на апаратах для механотерапії.

Що включає кінезітерапія?

Кінезітерапія може включати в себе активне виконання вправ, в тому числі із застосуванням спеціальних пристосувань, тренажерів (лікувальна фізкультура, гімнастика), піші прогулянки, різні види спортивної ходьби, заняття у воді (гідрокінезіотерапія) або виконання пасивних рухів за допомогою реабілітолога, спеціальних апаратів.

Скільки коштує кінезітерапія?

Вартість одного заняття кінезітерапією залежить від методу, від того, чи застосовуються для виконання рухів обладнання, апарати та пристосування. Вартість курсу залежить від кількості сеансів, яка визначається в індивідуальному порядку з урахуванням показань і динаміки стану.

Яка різниця між кінезітерапією та прикладною кінезіологією?

Прикладна кінезіологія – це метод діагностики причин рухових порушень (м'яке мануальне м'язове тестування) та подальшої корекції таких порушень із застосуванням мануальних технік. Корекція здійснюється з урахуванням зворотного зв'язку (м'язової реакції пацієнта на вплив кінезіолога). Кінезітерапія – метод лікування пацієнтів із захворюваннями опорно-рухового апарату, нервової системи, фізичної реабілітації після таких захворювань і травм. Терапевтичний вплив заснований на виконанні активних або пасивних рухів. Прикладна кінезіологія ближче до мануальної терапії, масажу, а кінезітерапія – до ЛФК.

Наші лікарі
likar
Пелепейченко
Олексій Юрійович
головний лікар клініки, невролог, вертебролог
 • Спеціальність: Невролог, Вертебролог
 • Направлення: Неврологія , Вертебрологія
 • Стаж: 17 р.
likar
Самохін
Анатолій Вікторович
ортопед-травматолог, доктор медичних наук, професор
 • Спеціальність: Ортопед-травматолог
 • Направлення: Ортопедія-травмотологія
 • Стаж: 42 р.
likar
Калюжний
Геннадій Вікторович
ортопед-травматолог
 • Спеціальність: ортопед-травматолог
 • Направлення: Ортопедія-травмотологія
 • Стаж: 29 р.
likar
Опанасенко
Володимир Вікторович
ортопед-травматолог
 • Спеціальність: ортопед-травматолог
 • Направлення: Ортопедія-травмотологія
 • Стаж: 5 р.
likar
Устименко
Олена Вікторівна
невролог, вертебролог
 • Спеціальність: невролог, вертебролог
 • Направлення: Неврологія , Вертебрологія
 • Стаж: 15 р.
likar
Ломадурова
Юлія Анатоліївна
невролог, вертебролог
 • Спеціальність: невролог, вертебролог
 • Направлення: Неврологія , Вертебрологія
 • Стаж: 5 р.
likar
Мухоморов
Андрій Євгенович
психіатр
 • Спеціальність: психіатр
 • Направлення: Психіатрія
 • Стаж: 37 р.
likar
Завязкіна
Наталія Володимирівна
клінічний психолог
 • Спеціальність: Психолог
 • Направлення: Психологія
 • Стаж: 30 р.
likar
Кострикіна
Вікторія Валентинівна
ревматолог
 • Спеціальність: ревматолог
 • Направлення: Ревматологія
 • Стаж: 23 р.
likar
Сергієнко
Надія Олександрівна
ендокринолог
 • Спеціальність: ендокринолог
 • Направлення: Ендокринологія
 • Стаж: 35 р.
form
Записатися на прийом