м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Звіринецька
(ст.м. Дружби народів)
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

Масаж шийно-комірцевої зони при остеохондрозі

Масаж шийно-комірцевої зони (ШКЗ) – один з методів лікування остеохондрозу шийного відділу хребта, його виконують у багатьох клініках і реабілітаційних центрах Києва.

Що таке шийний остеохондроз

Шийний остеохондроз – хронічне прогресуюче захворювання шийного відділу хребта (з 1 по 7 хребці) з дегенеративно-дистрофічними змінами міжхребцевих дисків, хребетних суглобів і тіл хребців. Іноді його називають хондрозом, але оскільки патологічний процес зачіпає хрящову та кісткову тканини, правильна назва – остеохондроз.

Остеохондроз може супроводжуватися випинаннями міжхребцевих дисків (протрузіями та грижами), защемленням і запаленням нервів (спинномозкових корінців), рефлекторним спазмом м'язів шиї, спазмом хребетної артерії або звуженням її просвіту.

Фізіологічний остеохондроз розвивається поступово, є наслідком природного зносу хребцевих тіл, зменшення висоти міжхребцевих дисків, вікового зниження здатності тканин до регенерації та опірності навантаженням.

Патологічний шийний остеохондроз частіше розвивається внаслідок травми або надмірних повторюваних навантажень на шию, статичних і динамічних (сидяча робота, зайва вага, підйом і перенесення важких предметів).

Остеохондроз можуть спровокувати вроджені аномалії розвитку та хронічні захворювання опорно-рухового апарату, які супроводжуються порушеннями постави та перевантаженням шийного відділу хребта, обмінні порушення, незбалансоване харчування, часті стреси, переохолодження.

Шийний остеохондроз проявляється:

  • скутістю рухів (рухливість шиї обмежена, складно повертати, нахиляти голову);
  • болями в шийному відділі, які можуть віддавати в плечовий пояс, плечі, руки, грудний відділ хребта, потилицю.

У разі здавлювання артерії, яка проходить через хребцеві отвори, з'являються ознаки порушення кровопостачання головного мозку. Складові синдрому хребетної артерії різноманітні – головні болі, запаморочення, перепади артеріального тиску, порушення рівноваги, зору та слуху, нудота, різні вегетативні розлади.

При защемленні спинномозкових корінців порушується чутливість, виникають оніміння язику, потиличної області, пальців рук, дискомфортні відчуття в області лопаток, ключиць, плечей і передпліч.

Також можлива симптоматика, схожа з симптомами ураження серцевого м'яза (кардіальний синдром). Нерідко при шийному остеохондрозі м'язовий корсет хребта слабшає, а сполучна та жирова тканина розростаються, формується холка («вдовий горб») – щільний жировий валик на тильній поверхні шиї.

Основні методи діагностики шийного остеохондрозу – рентген, КТ і/або МРТ. При головних болях і запамороченнях призначається дуплексне сканування артерій шиї та голови, при кардіальному синдромі – ЕКГ, УЗД серця.

Роль масажу в лікуванні шийного остеохондрозу

Лікування шийного остеохондрозу має бути комплексним, важлива його складова – медичний масаж шийно-комірцевої зони.

лікар виконує масаж ШКЗ

Лікувальний масаж допомагає:

  1. усунути спазм м'язів шиї;
  2. зміцнити потиличні та шийні м'язи, усунути одну з причин нестабільності шийних хребців, запобігти їх зміщенню;
  3. нормалізувати кровообіг, стимулювати приплив крові до м'яких тканин і головного мозку;
  4. активізувати обмінні процеси та трофіку тканин, живлення міжхребцевих дисків, усунути застійні явища;
  5. зменшити здавлювання артерій і нервів в області шиї;
  6. активізувати лімфоток, усунути набряки, які затискають корінці та є однією з причин корінцевого синдрому при остеохондрозі;
  7. полегшити або усунути хронічний больовий синдром;
  8. нормалізувати стан нервової системи та функціонування внутрішніх органів, рефлекторно пов'язаних з цим відділом хребта.

Лікувальний масаж найбільш ефективний у комбінації з ЛФК, мануальною терапією, методами регенеративної медицини, клініка Тайм+ у Києві практикує саме такий комплексний підхід.

На ранній стадії остеохондрозу (хондрозу), коли тільки почалися дегенеративно-дистрофічні зміни міжхребцевих дисків і хрящових прошарків, масаж у комплексі з іншими методами лікування може уповільнити прогресування захворювання. На стадії розростання хребцевих остеофітів, компресії хребетної артерії та нервів він тільки полегшує симптоми.

Як проходить масаж при шийному остеохондрозі

Існує кілька технік масажу шийно-комірцевої зони, які можуть застосовуватися при остеохондрозі:

  1. класичний медичний, опрацювання м'язів шийно-комірцевої зони, плечового поясу, верхньої частини спини із застосуванням прийомів погладжування, вичавлювання, розтирання, розминання та вібрації;
  2. точковий – легкі, помірні або глибокі натискання на активні точки ШКЗ, а також області потилиці, лопаток, плечей;
  3. сегментарно-рефлекторний, поєднує риси класичного та точкового масажу;
  4. міофасціальний, опрацювання сполучнотканинної оболонки м'язів шиї та спини, сприяє нормалізації їх тонусу, зняттю спазму;
  5. лімфодренажний (ручний, баночний і апаратний), активізує лімфоток і венозний кровообіг;
  6. відвідний, забезпечує відтік крові від голови, показаний при високому артеріальному тиску.

У Києві в клініці Time+ працюють досвідчені кваліфіковані реабілітологи, масажисти, які володіють різними техніками масажу, можуть вибрати оптимальну техніку з урахуванням показань, адаптувати її до конкретного пацієнта, комбінувати різні техніки.

Показання та протипоказання для масажу при шийному остеохондрозі

Масаж шийно-комірцевої зони показаний при різних проявах остеохондрозу шийного відділу, в тому числі синдромі хребетної артерії, необхідності корекції постави та м'язового тонусу, утворенні холки.

Хронічна втома, напруга наприкінці робочого дня, розлади сну та інші порушення функціонування нервової системи є додатковими показаннями

Нестабільність хребта, протрузії та неускладнені грижі не є протипоказаннями до масажу ШКЗ, але техніка, яка застосовується при неускладненому остеохондрозі, вимагає адаптації (виключаються деякі прийоми, змінюються межі впливу).

Протипоказання до масажу шийно-комірцевої зони:

  1. відкриті рани та різні пошкодження шкіри (висипання, гнійники, фурункули, доброякісні новоутворення) в області впливу;
  2. гострі (недавні) травми шиї;
  3. ускладнені (секвестровані) грижі міжхребцевих дисків шиї;
  4. корінцевий синдром у стадії загострення (спочатку необхідно купірувати гострі прояви);
  5. декомпенсована серцева, ниркова, печінкова недостатність;
  6. артеріальна гіпертензія 3-4 ступеня;
  7. остеомієліт;
  8. порушення згортання крові;
  9. будь-які інфекційні, гнійні, гострі запальні процеси в організмі, гарячкові стани, інтоксикація.

Наслідки та рекомендації після масажу

Іноді після масажу м'язи в області впливу починають боліти сильніше, виникає почервоніння шкіри. Зазвичай загострення болю відзначається після перших 2-4 процедур, з кожним сеансом інтенсивність болю знижується. У нормі посилення болю після сеансу має тривати не більше 2 діб, почервоніння шкіри без набряклості – не більше доби.

Не всі масажисти Києва мають належну кваліфікацію для виконання масажу шийно-комірцевої зони. Некваліфіковане виконання масажу дуже небезпечне, може призвести до зміщення хребців, травм, запалення м'яких тканин, тривалого загострення больового синдрому.

Для мінімізації небажаних наслідків і закріплення терапевтичного ефекту важлива правильна поведінка після масажу:

  • якщо масаж виконувався в положенні лежачи на животі, необхідно зберігати це положення ще кілька хвилин, потім повільно перевернутися на спину, так само повільно сісти;
  • вставати можна тільки через 10-15 хвилин, щоб уникнути запаморочення;
  • необхідно оберігати шию від переохолодження, уникати перевантажень, різких рухів і тривалого перебування в статичній, незручній позі;
  • болі після масажу можна полегшити за допомогою протизапальних мазей і пероральних НПЗЗ, але застосовувати їх слід тільки за погодженням з лікарем.

Вартість масажу шийно комірцевої зони в Києві

Ціни на масаж у різних клініках Києва розрізняються. Скільки коштує масаж шийно-комірцевої зони, залежить від техніки виконання, кваліфікації масажиста. У прайсі клініки Тайм+ вказана ціна за 1 сеанс масажу, загальна вартість курсу залежить від кількості сеансів, яка визначається лікарем.

Лікувальний масаж шийного відділу хребта450 грн.
Лікувальний масаж голови та шийного відділу хребта450 грн.

Переваги клініки Time+

У клініці Тайм+ у Києві проводиться лікувальний масаж ШКЗ, шийного відділу хребта за медичними показаннями:

  1. масаж призначається після консультації вертебролога, невролога або ортопеда, проведення комплексної діагностики, ретельної оцінки показань і протипоказань;
  2. його виконують досвідчені кваліфіковані фахівці, лікарі-реабілітологи, які володіють різними техніками масажу та гнучко адаптують їх з урахуванням потреб пацієнта, уважно стежать за його реакцією на вплив;
  3. лікувальний масаж є складовою комплексного лікування остеохондрозу, що підвищує його ефективність;
  4. виконання масажу, як і застосування інших методів лікування, орієнтоване на кінцевий результат (фізичну реабілітацію пацієнта, досягнення стійкої ремісії);
  5. ціни конкурентні.
Поширені питання
Чи можна робити масаж шийно-комірцевої зони вагітним?

Класичний лікувальний масаж виконувати можна за медичними показаннями та за відсутності протипоказань, техніка адаптується. Під забороною точковий, апаратний вібромасаж, баночний з вакуумним ефектом.

Скільки за часом повинен тривати масаж шийно-комірцевої зони?

Середня тривалість сеансу масажу ШКЗ – 20-30 хвилин.

Як часто можна робити масаж шийно-комірцевої зони?

Оптимальний інтервал між сеансами масажу – 1-3 дні, курс можна повторювати кожні 3-6 місяців. Кратність, періодичність проведення залежить від показань, загального стану здоров'я пацієнта та визначається лікарем.

У якому положенні роблять масаж шийно-комірцевої зони?

Залежно від техніки масажу та загального стану пацієнта він може лежати на животі або сидіти.

Коли не можна робити масаж шийно-комірцевої зони?

Тимчасовими протипоказаннями до масажу є локальний дерматит шийно-комірцевої зони, свіжі рани та інші травми, загострення больового синдрому, гострі інфекційні, запальні захворювання, загальна інтоксикація, гнійні процеси. Також масаж ШКЗ не можна робити при наявності абсолютних протипоказань, загальних для всіх видів лікувального масажу.

Наші лікарі
likar
Пелепейченко
Олексій Юрійович
головний лікар клініки, невролог, вертебролог
  • Спеціальність: Невролог, Вертебролог
  • Направлення: Неврологія , Вертебрологія
  • Стаж: 17 р.
likar
Самохін
Анатолій Вікторович
ортопед-травматолог, доктор медичних наук, професор
  • Спеціальність: Ортопед-травматолог
  • Направлення: Ортопедія-травмотологія
  • Стаж: 42 р.
likar
Калюжний
Геннадій Вікторович
ортопед-травматолог
  • Спеціальність: ортопед-травматолог
  • Направлення: Ортопедія-травмотологія
  • Стаж: 29 р.
likar
Устименко
Олена Вікторівна
невролог, вертебролог
  • Спеціальність: невролог, вертебролог
  • Направлення: Неврологія , Вертебрологія
  • Стаж: 15 р.
likar
Ломадурова
Юлія Анатоліївна
невролог, вертебролог
  • Спеціальність: невролог, вертебролог
  • Направлення: Неврологія , Вертебрологія
  • Стаж: 5 р.
likar
Мухоморов
Андрій Євгенович
психіатр
  • Спеціальність: психіатр
  • Направлення: Психіатрія
  • Стаж: 37 р.
likar
Завязкіна
Наталія Володимирівна
клінічний психолог
  • Спеціальність: Психолог
  • Направлення: Психологія
  • Стаж: 30 р.
likar
Кострикіна
Вікторія Валентинівна
ревматолог
  • Спеціальність: ревматолог
  • Направлення: Ревматологія
  • Стаж: 23 р.
likar
Сергієнко
Надія Олександрівна
ендокринолог
  • Спеціальність: ендокринолог
  • Направлення: Ендокринологія
  • Стаж: 35 р.
form
Записатися на прийом