м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Звіринецька
(ст.м. Дружби народів)
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

Плазмоліфтинг суглобів

Консультація доктора мед. наук
Консультація доктора мед. наук
Показання до проведення плазмотерапії оцінює під час експертної консультації д.м.н., професор А.В. Самохін. Ви можете отримати консультації лікарів з досвідом застосування плазмотерапії понад 10 років.
Індивідуальний супровід
Індивідуальний супровід
Після консультації ви отримаєте рекомендації щодо правильної підготовки до плазмотерапії. Після завершення курсу для закріплення результату ми розробляємо індивідуальний план реабілітації, виконання якого контролює особистий реабілітолог.
Контроль стану
Контроль стану
Лікар та його асистент уважно стежать за Вашою реакцією на введення плазми під час маніпуляції, а після процедури здійснюють регулярний моніторинг динаміки стану (об’єму рухів, інтенсивності больового синдрому).

ЦІНИ

Консультація доктора мед.наук Самохіна А.В. (ортопед-травматолог)
1700 ГРН
Консультація ортопеда-травматолога
900 ГРН
РРР-терапія 2 пробірки
2450 ГРН
РРР-терапія 3 пробірки
3350 ГРН
PRP-терапія 1 пробірка
1650 ГРН
PRP-терапія 2 пробірки
2550 ГРН

Плазмоліфтинг суглобів

Плазмоліфтинг (PPP-терапія) – один з методів регенеративної медицини, лікування ін'єкціями аутоплазми (препаратів, отриманих з крові пацієнта). В ортопедії та травматології плазмоліфтінг застосовується при захворюваннях, травмах суглобів і навколосуглобових структур, найчастіше в комплексі з PRP терапією. Ін'єкції PRP (багатої тромбоцитами плазми) виконують для лікування суглоба зсередини, регенерації хрящів, менісків, а PPP (бідної тромбоцитами плазми) – для купірування запального процесу в навколосуглобових структурах, відновлення м'яких тканин. У клініці неврології та нейроортопедії Тайм+ у Києві застосовуються обидва методи аутоплазмової терапії, плазмоліфтинг є важливою складовою комплексного лікування багатьох захворювань опорно-рухового апарату.

Плазмоліфтинг PPP (Platelet Poor Plasma) – плазма, бідна тромбоцитами

Для плазмоліфтінгу застосовується плазма, бідна тромбоцитами (Platelet Poor Plasma, PPP), яку отримують методом центрифугування венозної крові. В результаті обробки в центрифузі кров розділяється на фракції, червоні кров'яні тільця (еритроцити) осідають, а рідка частина крові (плазма) з дрібними форменими елементами (тромбоцитами) піднімається у верхню частину пробірки, звідси й назва plasmolifting. За допомогою різних режимів центрифугування та доданих у пробірку реактивів отримують PRP і PPP плазму. У першій концентрація тромбоцитів у кілька разів вище, ніж в цільної крові, тому її називають багатою тромбоцитами. У PPP концентрація цих кров'яних тілець відповідає нормальним показникам периферичної крові, 300 тис. на мкл, бідною тромбоцитами вона є в порівнянні з PRP плазмою. Зате в PPP багато сироваткових білків, терапевтичний ефект плазмоліфтінгу обумовлений їх впливом на м'які тканини, які оточують суглоби.

Чим відрізняється плазмоліфтинг від PRP-терапії?

Для плазмоліфтингу і PRP-терапії застосовують препарати плазми з різною концентрацією тромбоцитів, стандартною та підвищеною, і діють ці препарати по-різному. Ін'єкції бідної тромбоцитами плазми покращують трофічні характеристики тканин, регенерація стимулюється за рахунок активізації процесів клітинного живлення. PRP-терапія теж стимулює регенерацію, але ефект заснований на дії факторів росту тромбоцитів, концентрація яких у PRP значно вище стандартної. Багато клінік Києва вдається до PRP-терапії в ортопедії та травматології при лікуванні як внутрішньосуглобових, так і навколосуглобових захворювань. У клініці Time+ у Києві кожен різновид препарату плазми застосовується там, де ефект від введення буде максимальним:

 • плазмоліфтинг полягає в ін'єкційному введенні PPP плазми в м'які тканини – м'язи, зв'язки, сухожилля. Основним показанням до його проведення є патологічні процеси в навколосуглобових, навколохребтових тканинах;
 • препарати багатої тромбоцитами плазми (PRP) в основному вводяться всередину суглобової порожнини, стимулюють регенерацію хряща при артрозах тазостегнового (кульшового), колінного, плечового суглобів, внутрішньосуглобових переломах, відновлення меніска при травмах коліна.

У більшості випадків найкращий ефект забезпечує комбінація PRP-терапії (інтраартикулярних, внутрішньосуглобових ін'єкцій) і плазмоліфтінгу (периартикулярних, навколосуглобових ін'єкцій), тобто комплексний вплив на структури всередині та навколо суглоба.

Показання до плазмоліфтингу суглобів

Плазмоліфтинг в ортопедії і травматології в основному застосовується при запальних процесах у навколосуглобових структурах (періартритах, періартропатіях), які проявляються болями, обмеженням рухливості, набряком і можуть бути пов'язані з постійним перенапруженням, повторюваними мікротравмами, а також артрозами відповідних суглобів. Зокрема, показаннями до лікування методом плазмоліфтингу в клініці Тайм+ у Києві є:

 • запалення зв'язок, сухожиль, сухожильних піхв – лігаментити, тендиніти, теносиновіти, тендовагініти;
 • епікондиліти (лікоть тенісиста, лікоть гольфіста) – дегенеративно-запальні ураження тканин в області кріплення сухожиль до кістки;
 • запалення суглобових сумок – вертельний бурсит кульшового суглоба, анзериновий бурсит колінних суглобів;
 • синдром замороженого плеча (плечолопатковий периатрит, плечова артропатія);
 • синдром грушоподібного м'яза – біль у сідницях внаслідок компресії сідничного нерву, травми сідничного м'яза;
 • хамстрінг-синдром – больовий синдром при надривах, розривах, інших травмах м'язів і сухожиль задньої поверхні стегна;
 • ARS-синдром – запалення привідних м'язів стегна внаслідок постійних перенапружень, коксартрозу;
 • п'яткові шпори – запально-дегенеративні зміни підошовної фасції, часто пов'язані із зайвою вагою, артритами, захворюваннями гомілковостопного та інших великих суглобів ніг;
 • хронічні болі в спині, пов'язані з перенапруженням, спазмом м'язів хребта, здавленням спинномозкових корінців (ін'єкції виконуються в тригерні точки);
 • розтягнення зв'язок колінного й інших суглобів, забої коліна й інші травми.

Як проводиться лікування

У клініці Тайм+ у Києві лікування методом плазмоліфтингу проводиться після консультації ортопеда-травматолога, комплексного обстеження, спрямованого на оцінку показань і виявлення можливих протипоказань. Сеанс плазмоліфтінгу складається з підготовки (забір крові з вени, її центрифугування для отримання PPP плазми) та власне терапевтичної маніпуляції – введення препарату в зону інтересу. Може виконуватися:

 • укол у м'яз;
 • укол у м'які навколосуглобові тканини коліна, інших суглобів рук і ніг;
 • ін'єкція в навколохребтові м'які тканини, найчастіше в шийному, поперековому відділі хребта.

За показаннями навколосуглобові ін'єкції PPP доповнюються введенням PRP всередину порожнини того ж суглоба. Крім плазмоліфтінгу, плазмотерапії в клініці застосовуються інші методи регенераційної медицини, проводяться заняття лікувальною фізкультурою під наглядом реабілітолога, призначається медикаментозна терапія тощо. План комплексного лікування розробляється в індивідуальному порядку.

Протипоказання та побічні ефекти плазмоліфтингу

Плазмоліфтінг має нечисленні протипоказання:

 • інфекційні захворювання, гарячкові стани;
 • вагітність, грудне вигодовування;
 • великі пошкодження (рани, опіки), гнійні інфекції шкіри, м'яких тканин в області, куди необхідно зробити укол;
 • захворювання крові, а також прийом препаратів, які впливають на її згортання (проводити плазмоліфтинг можна мінімум через 2 тижні після завершення лікування такими препаратами);
 • патології імунної системи – аутоімунні захворювання й імунодефіцити;
 • важкі (декомпенсовані) соматичні захворювання та психічні розлади;
 • злоякісні новоутворення;
 • сепсис.

Також до протипоказань відноситься індивідуальна непереносимість компонентів розділяючого гелю, який застосовується для отримання PPP плазми. Оскільки для плазмоліфтингу застосовується препарат власної крові пацієнта, виключені системні побічні ефекти (як при медикаментозній терапії), реакції несумісності (як при переливанні донорської крові) й алергічні реакції (за винятком рідкісних випадків непереносимості допоміжних реактивів). З побічних ефектів можливі місцеві реакції на ін'єкцію – утворення синця, гематоми, короткочасне локальне посилення болю.

Вартість уколів плазми в суглоб у Києві

У клініці Time+ у Києві діють конкурентні ціни на плазмоліфтинг, від 1550 до 3350 грн. Скільки коштує лікування методом плазмоліфтингу, залежить від кількості препарату бідної тромбоцитами плазми (PPP), який виготовляється та вводиться в тканини.

Кількість препарату для PPP терапії 1 пробірка 2 пробірки 3 пробірки
Ціна, грн. 1550 2450 3350
Поширені питання
Що таке плазмоліфтинг для суглобів?

Плазмоліфтинг для суглобів – процедура ін'єкційного введення в навколосуглобові тканини препарату власної плазми пацієнта з високим вмістом сироваткових білків і стандартним вмістом тромбоцитів.

Як часто можна робити плазмоліфтінг суглобів?

Робити уколи рекомендується з тижневим інтервалом, а повторний курс плазмоліфтінга (за показаннями) проводити через 3-6 місяців.

Чим корисний плазмоліфтінг для суглобів?

PPP плазма, яка використовується для плазмоліфтингу, відрізняється високою концентрацією білків. За рахунок цього ін'єкції покращують трофіку м'яких тканин, стимулюють процеси ранозагоювання, регенерації, мають протизапальний ефект.

Що краще гіалуронова кислота або плазмоліфтінг для суглобів?

Гіалуронова кислота служить внутрішньосуглобовим мастилом, компенсує дефіцит внутрішньосуглобової рідини, стимулює регенерацію суглобового хряща. Ще більш виражений регенераційний ефектом має плазмотерапія PRP, а плазмоліфтинг стимулює процеси регенерації в навколосуглобових тканинах, зменшує біль і запалення. При артрозах найкращий ефект забезпечує комбінація внутрішньосуглобових ін'єкцій гіалуронової кислоти (2-4 уколи на курс) і багатої тромбоцитами плазми PRP (1-2 уколи на курс). При комплексному ураженні внутрішньосуглобових і навколосуглобових структур можна комбінувати PRP терапію з плазмоліфтингом. Яка саме схема є оптимальною в кожному конкретному випадку, визначає лікар.

Як роблять плазмоліфтінг суглобів?

Спочатку методом центрифугування взятої у пацієнта венозної крові відокремлюють PPP фракцію (бідну тромбоцитами плазму), потім набирають її в шприц і вводять у зону інтересу – тканини навколо суглоба, тригерні точки спини.

Наші лікарі
likar
Самохін
Анатолій Вікторович
ортопед-травматолог, доктор медичних наук, професор
 • Спеціальність: Ортопед-травматолог
 • Направлення: Ортопедія-травмотологія
 • Стаж: 42 р.
likar
Опанасенко
Володимир Вікторович
ортопед-травматолог
 • Спеціальність: ортопед-травматолог
 • Направлення: Ортопедія-травмотологія
 • Стаж: 5 р.
form
Записатися на прийом