м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Звіринецька
(ст.м. Дружби народів)
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

Колагенотерапія суглобів (ін'єкції колагену для суглобів)

Колагенотерапія суглобів – один з напрямків регенеративної медицини. Колаген – фібрилярний білок (склеропротеїн), один з основних структурних білків сполучної тканини, найпоширеніший протеїн у людському організмі. У тканинах він міститься переважно у формі волокон з високою гнучкістю та міцністю на розрив.

Колагенові волокна забезпечують пружність шкіри, еластичність зв'язок і кровоносних судин, роблять кістки та сухожилля більш стійкими до травм. При достатньому вмісті білка в раціоні організм самостійно синтезує колаген, але з віком його продукція скорочується.

Певний терапевтичний ефект забезпечує пероральний прийом БАДів, що містять колаген, але більш ефективне його цілеспрямоване ін'єкційне введення в проблемні зони, зокрема, колагенотерапія суглобів.

Що таке колагенотерапія суглобів

Ін'єкційні препарати для застосування в ортопедії розроблені відносно недавно.

Колагенотерапія суглобів – перспективний напрямок, ін'єкції колагену в навколосуглобові тканини або безпосередньо в порожнину суглоба демонструє більш виразний і швидкий ефект порівняно з багатьма вже відомими методами регенеративної медицини.

При внутрішньосуглобовому введенні колаген:

 • уповільнює дегенеративно-дистрофічні зміни суглобового хряща;
 • стимулює його регенерацію;
 • справляє ефект змащування;
 • зміцнює суглобову капсулу.
Ін'єкції колагену в навколосуглобові тканини забезпечують додаткову механічну підтримку суглоба за рахунок зміцнення м'язів, сухожиль, зв'язок, а також підвищують еластичність цих структур, що сприяє поліпшенню рухливості суглобів.

У Києві й Україні поки дуже мало клінік, де здійснюється колагенотерапія суглобів. Пройти курс періартикулярних або внутрішньосуглобових ін'єкцій колагену в Києві пропонує клініка неврології та нейроортопедії Time+.

Показання до ін'єкцій колагену в суглоб

Колагенотерапія суглобів у якості основного або допоміжного методу лікування показана при:

 1. дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобів (артрозах);
 2. запальних, дегенеративно-запальних захворюваннях навколосуглобових сухожиль (епікондилітах, тендинітах);
 3. запаленнях капсули суглоба (капсулітах);
 4. остеоартрозах у поєднанні з ревматоїдним артритом;
 5. травматичних пошкодженнях сухожиль, зв'язок і м'язів;
 6. порушеннях постави, які призводять до інтенсивного зносу основних опорних суглобів кінцівок через нерівномірний розподіл навантаження.

Ортопед-травматолог може призначити колагенотерапію суглобів пацієнтам зі скаргами на:

 • обмеження рухливості великих суглобів;
 • болі в області суглобів (артралгії) різної етіології – м'язові, невралгічні, пов'язані з тривалою іммобілізацією.

Для яких суглобів підходить лікування колагеном

Препарат Плексатрон (колаген-вмісний імплантат) в першу чергу рекомендований виробником, італійською компанією GUNA, для лікування коксартрозу та інших захворювань тазостегнового суглоба.

Але його також можна застосовувати в лікуванні інших великих суглобів кінцівок:

 • ліктьових;
 • плечових;
 • колінних;
 • гомілковостопних;
 • променезап'ясткових.

Протипоказання та побічні ефекти

До переваг колагенотерапії відноситься практично повна відсутність протипоказань. Основне протипоказання – індивідуальна гіперчутливість до будь-якого з компонентів колаген-вмісного препарату.

Досі випадків підвищеної чутливості до препарату Плексатрон не спостерігалося. Особам, схильним до алергічних реакцій, рекомендується перед виконанням ін'єкції робити шкірноалергічну пробу. При відсутності реакції протягом години препарат можна використовувати для лікування суглобів.

Підвищена ламкість судин і прийом антикоагулянтів не є протипоказаннями до ін'єкційної колагенотерапії суглобів, але такі пацієнти вимагають пильного спостереження на протязі всього курсу лікування.

З побічних ефектів можливі легка болючість, відчуття печіння та почервоніння шкіри в місці ін'єкції, які незабаром проходять. При кваліфікованому виконанні цієї лікарської маніпуляції, дотриманні правил асептики й антисептики ін'єкції колагену не викликають більш серйозних побічних ефектів.

Як проходить лікування суглобів колагеном в клініці Time+

Проведенню курсу колагенотерапії в клініці Тайм+ передує консультація ортопеда-травматолога та диференціальна діагностика, яка дозволяє переконатися в наявності показань до лікування цим методом.

Схема колагенотерапії розробляється в індивідуальному порядку з урахуванням показань, клінічної картини, анамнезу, періоду захворювання (гострий або хронічний поза загостренням)

Ін'єкції в суглоб або навколосуглобові тканини виконуються лікарем після обробки шкіри антисептиками, перед виконанням внутрішньосуглобових ін'єкцій зазвичай застосовується місцевий анестетик для купірування дискомфортних відчуттів. Залежно від показань за 1 сеанс використовується 1-2 флакона. Ін'єкції виконуються з тижневим інтервалом.

Колагенотерапія суглобів в клініці Time+ проводиться в складі комплексної терапії. Цей метод добре поєднується з іншими методами медикаментозної та немедикаментозної терапії, регенеративної медицини (пролотерапія, плазмотерапія).

Вартість колагенотерапії суглобів в Києві

Вартість курсу колагенотерапії суглобів залежить від кількості ін'єкцій на курс (зазвичай 10), а ціна однієї маніпуляції – від кількості флаконів колаген-вмісного імплантату, які вводяться в суглоб (навколосуглобові тканини).

Колагенотерапія 1 флакон 1500 грн.
Колагенотерапія 2 флакон 2500 грн.
Поширені питання
Для чого вводять колаген в суглоби?

Ін'єкції колагену в суглоби дозволяють поліпшити їх рухливість і усунути причини суглобових болів, призупинити процес руйнування суглобового хряща при остеоартрозах, зміцнити м'язи, зв'язки та сухожилля, які оточують і підтримують суглоб.

Скільки потрібно уколів колагену для лікування суглобів?

При коксартрозі й інших захворюваннях тазостегнового суглоба рекомендований курс з 10 ін'єкцій, які виконуються з тижневим інтервалом. При інших захворюваннях кількість уколів на курс може змінюватися.

Як працює колаген в суглобі?

Колаген сприяє регенерації сполучної тканини, підвищує еластичність суглобового хряща та суглобової сумки, захищає від руйнування хрящ і субхондральну (підхрящову) кістку, покращує якість синовіальної рідини, яка виконує функцію мастила.

Наші лікарі
likar
Самохін
Анатолій Вікторович
ортопед-травматолог, доктор медичних наук, професор
 • Спеціальність: Ортопед-травматолог
 • Направлення: Ортопедія-травмотологія
 • Стаж: 42 р.
form
Записатися на прийом