м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Дружби народів
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

Загальний лікувальний масаж тіла

Загальний медичний масаж – метод немедикаментозної терапії та фізичної реабілітації після травм, операцій, захворювань. При проведенні класичного масажу цілющий вплив на тіло чинять руки масажиста, ручний масаж може доповнюватися різними апаратними методиками.

Що таке загальний лікувальний медичний масаж тіла

Медичний масаж може бути локальним (спини, різних відділів хребта, кінцівок, суглобів, голови тощо) та загальним. Масаж лікувальний загальний – це опрацювання всіх частин тіла (крім молочних залоз і промежини) в строго певній послідовності.Лікувальний масаж всього тіла, як правило, не включає в себе масаж голови, обличчя – це окремі процедури.

У деяких випадках, з урахуванням показань і протипоказань, лікар може виключити вплив на одні ділянки та приділити більше часу іншим. Загальний лікувальний масаж виконується переважно руками, можливе використання спеціальних інструментів, пристосувань.

При масажі лікувальному загальному масажист впливає на:

 1. всі шари шкіри та підшкірну жирову клітковину;
 2. м'язи та суглоби;
 3. нервову систему;
 4. кровоносну та лімфатичну системи;
 5. опосередковано – на внутрішні органи.

Фізіологічна дія загального лікувального масажу заснована на поєднанні 3 механізмів.

 1. Нервово-рефлекторний. У відповідь на подразнення нервових закінчень, зосереджених у шкірі та більш глибоких тканинах, виникає потік нервових імпульсів, який досягає кори головного мозку. Центральна нервова система обробляє ці імпульси, отримує інформацію про особливості функціонування різних органів і систем, у разі необхідності корегує їх роботу.
 2. Гуморальний. Під дією загального лікувального масажу біологічно активні речовини (медіатори), які містяться в тканинах у зв'язаному стані, вивільняються та надходять у кров. З кровотоком вони розносяться по всьому організму, активізують багато процесів – кровопостачання, обмін речовин, передачу нервових імпульсів.
 3. Механічний. Механічний вплив на тканини усуває застійні процеси, сприяє активізації кровообігу, лімфотоку та переміщення міжтканинної рідини, шкірного дихання, обмінних процесів. Також стимулюється скорочення та розслаблення м'язів.

Як правило, масаж загальний лікувальний виконується із застосуванням стандартного набору прийомів (погладжування, вичавлювання, розтирання, розминання, вібрація), основні прийоми можуть доповнюватися похідними від них. Лікар-масажист може додавати або виключати певні прийоми впливу на ті чи інші частини тіла, а також в індивідуальному порядку підбирає:

 • силу впливу, глибину опрацювання тканин. Лікувальний масаж тіла може бути поверхневим, середнім і глибоким;
 • темп – повільний, середній, швидкий;
 • тривалість впливу.

Залежно від характеру масажу ті самі прийоми можуть чинити протилежний ефект.

Показання та протипоказання до проведення масажу

Загальний медичний масаж показаний при:
 1. дегенеративно-дистрофічних захворюваннях суглобів і хребта (артрози, остеохондроз);
 2. ревматичних захворюваннях опорно-рухового апарату поза загостренням;
 3. стресах, депресії, неврозах;
 4. неврологічних захворюваннях, які супроводжуються порушенням м'язового тонусу;
 5. спазмах м'язів внаслідок перенапруження;
 6. порушення сну;
 7. синдромі хронічної втоми;
 8. серцево-судинних захворюваннях поза загостренням;
 9. функціональних порушеннях травної системи;
 10. патологіях дихальної системи;
 11. больових синдромах різної етіології та локалізації з помірною інтенсивністю болю.

Масаж лікувальний загальний також є важливою складовою комплексної реабілітації після травм опорно-рухового апарату, операцій.

Загальний лікувальний масаж не можна проводити при:
 • гострих запальних процесах, в період загострення хронічних запальних захворювань, у тому числі артритів;
 • захворюваннях крові, порушеннях її згортання, тромбозах, тромбофлебітах, схильності до кровотеч;
 • онкологічних захворюваннях;
 • різних соматичних захворюваннях у декомпенсованій формі;
 • ГРВІ та інших інфекційних захворюваннях з підвищенням температури;
 • дерматитах, грибкових, гнійних ураженнях шкіри, інфікованих ранах, у період гострої алергічної реакції;
 • варикозній хворобі з утворенням трофічних виразок;
 • ревматизмі в активній стадії;
 • важких психічних розладах;
 • гострих, пекучих болях.

Жінкам слід утриматися від сеансів лікувального масажу тіла в період менструацій і в 1 триместрі вагітності. Масаж також протипоказаний вагітним з підвищеним тонусом матки, при загрозі переривання. Тимчасовими протипоказаннями до проведення загального лікувального масажу є гострий період травми, ранній післяопераційний період, недавно перенесений інфаркт міокарда.

Перед сеансом лікувального масажу всього тіла не можна вживати алкоголь, курити, протягом 1,5-2 годин слід утримуватися від прийому їжі.

Методика проведення загального лікувального масажу тіла

Перший етап загального медичного масажу – діагностичний. Лікар опрацьовує тіло легкими погладжуючими, розминаючими рухами, виявляє проблемні зони, визначає оптимальний характер масажу (силу, темп, тривалість). Власне лікувальний масаж тіла проводиться в певній послідовності.

 1. Шия, плечі, спина. Застосування розминаючих прийомів починається з верхніх відділів спини з поступовим просуванням вниз, вібраційних – з просуванням у протилежному напрямку.
 2. Сідниці та задня поверхня ніг.
 3. Ноги (передня, бічні поверхні) з просуванням від стопи до стегна.
 4. Грудна клітка, боки, пахвові западини.
 5. Руки в напрямку від плечей до кистей.
 6. Живіт.
Опрацювання кожної ділянки тіла починається з легких, щадних впливів, потім масажист переходить до більш інтенсивного впливу, а на завершальній стадії – знову до розслаблюючих рухів, погладжувань.

Не існує універсальної, єдиної для всіх випадків техніки загального лікувального масажу, вона підбирається з урахуванням показань. Вплив рук масажиста може доповнюватися масажем із застосуванням валиків з рельєфною поверхнею, роликів-каталок, маточок, паличок, акупунктурних та інших інструментів і пристосувань.

В залежності від характеру та переважаючих прийомів масажу він може активізувати процеси збудження або гальмування в корі головного мозку, допомогти розслабитися, зняти напругу або, навпаки, мобілізуватися, відновити працездатність. Основні ефекти загального медичного масажу:

 • нормалізація тонусу м'язів;
 • зміцнення зв'язок;
 • поліпшення рухливості суглобів;
 • купірування больового синдрому;
 • розширення судин, активізація кровообігу, поліпшення кровопостачання внутрішніх органів і головного мозку, нормалізація артеріального тиску;
 • виведення з організму зайвої рідини, зняття набряклості;
 • поліпшення нервової регуляції різних процесів;
 • зміцнення імунітету, мобілізація власних ресурсів організму.
 • Для повного відновлення функцій, порушених внаслідок хвороби, травми, операції, необхідно пройти курс масажу, але поліпшення загального самопочуття, психоемоційного стану, підвищення розумової та фізичної працездатності, полегшення симптомів хвороби зазвичай відзначається вже після першого сеансу.

Вартість загального лікувального масажу

Вартість лікувального масажу всього тіла вище, ніж масажу окремих ділянок.

Загальний лікувальний масаж тіла (80 хв.) 1200 грн.

Переваги проведення масажу в клініці Time+

Загальний лікувальний масаж в клініці Тайм+ проводять фахівці з вищою медичною освітою, лікарі-реабілітологи, масажисти. Вони володіють спеціалізованими методами масажу (ручний, апаратний, спортивний, естетичний, тригерний, нейром'язовий) та іншими методиками фізичної реабілітації пацієнтів різного профілю. Важлива перевага лікування в профільній клініці – комплексний підхід:

 • можна пройти консультацію ортопеда-травматолога, невролога та інших фахівців, щоб оцінити показання та протипоказання до проведення загального медичного масажу;
 • масаж лікувальний загальний поєднується з неврологічними методами лікування, методами регенеративної медицини, кінезіотерапією, фізіотерапією. Об'єднання різних методів лікування, реабілітації підвищує їх ефективність.

Кваліфікований лікар-масажист відстежує як реакцію організму пацієнта на впливи під час сеансу, так і загальну динаміку стану. У разі необхідності він вносить корективи до початкового плану лікування, підбирає іншу техніку, змінює характер масажу, застосовує інструменти, пристосування для підвищення ефективності впливу.

Поширені питання
Чим відрізняється загальний лікувальний масаж від класичного?

Класичний масаж – косметична, гігієнічна процедура, він рекомендований будь-якій здоровій людині в профілактичних, загальнозміцнюючих цілях. Масажист може не мати медичної освіти. Загальний лікувальний масаж є складовою комплексного лікування та реабілітації пацієнтів з неврологічними, ортопедичними й іншими захворюваннями, проводиться фахівцем з вищою медичною освітою.

Чи доведено ефективність?

Так, загальний лікувальний масаж тіла відноситься до методів офіційної медицини з доведеною ефективністю.

Скільки триває загальний лікувальний масаж?

У клініці Time+ сеанс масажу лікувального загального триває 80 хвилин.

Як часто можна робити загальний лікувальний масаж?

Загальний лікувальний масаж рекомендується проводити 1-2 рази на тиждень, за наявності показань можна проходити 2-3 курси на рік. Частоту проведення необхідно узгоджувати з лікарем, оскільки вона залежить від стану пацієнта та поставлених лікарем завдань.

Чи можна робити загальний лікувальний масаж при вагітності?

Ручний лікувальний масаж тіла можна проводити у 2-3 триместрах вагітності (починаючи з 15-го тижня) із застосуванням щадних прийомів (м'яке розминання, погладжування), в положенні лежачи на боці, сидячи. Необхідно виключити вплив на деякі зони (область живота, грудей, крижово-куприковий відділ хребта), скоротити стандартну тривалість сеансу.

Наші лікарі
likar
Перегінець
Михайло Михайлович
реабілітолог
 • Спеціальність: Реабілітолог
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: 5 р.
likar
Ломадуров
Дмитро Сергійович
реабілітолог
 • Спеціальність: Реабілітолог
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: 9 р.
likar
Лунгу
Анеліна Юріївна
масажист
 • Спеціальність: Масажист
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: р.
likar
Бойко
Іван Сергійович
масажист
 • Спеціальність: Масажист
 • Направлення: Реабілітація
 • Стаж: 3 р.
form
Записатися на прийом