м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Звіринецька
(ст.м. Дружби народів)
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)
Остеохондроз

Остеохондроз

зміст статті :
author
Автор:
Самохін Анатолій Вікторович
Ортопед-травматолог

Остеохондроз

Остеохондроз не є хворобою, але цей термін часто використовується для опису дегенеративних змін, що відбуваються в міжхребцевих дисках. Міжхребцеві диски – це м'які пружні диски між хребцями, заповнені гелеподібною речовиною. Міжхребцеві диски є амортизаторами хребта, даючи можливість згинатися і скручуватися, а нам – свободу в рухах. Зміни у стані міжхребцевих дисків можуть виявлятися в будь-якому з відділів хребта, проте частіше зустрічається поперековий та шийний остеохондроз.

Причини остеохондрозу

Причиною остеохондрозу може бути остеоартрит, грижа міжхребцевого диска, стеноз спинномозкового каналу. Ці захворювання викликають сильні болі в спині через тиск на спинний мозок. Що сприяє розвитку остеохондрозу? Протягом життя наші міжхребцеві диски втрачають рідину, внаслідок чого відстані між хребцями зменшується, знижується здатність, що амортизує, і гнучкість дисків. Мікророзриви та мікротріщини у зовнішній оболонці міжхребцевих дисків також призводять до того, що диски повільно руйнуються. Хто схильний до ризику розвитку остеохондрозу? Люди, змушені виконувати важку фізичну роботу з підняттям важких речей, що мають надмірну вагу, порушення постави. Травми спини (наприклад, при падіннях) можуть стати поштовхом до розвитку дегенеративних процесів хребетних дисків і як наслідок появи симптомів остеохондрозу. Захисною реакцією хребців на зменшення прокладки, що амортизує, між ними є нарощування кісткової тканини, так звані «кісткові шпори». Ці утворення згодом можуть створювати тиск на нервові коріння, викликаючи болі в спині, шиї, попереку, часто викликають болі, поколювання, оніміння нижньої або верхньої кінцівки, болі в ділянці серця, що знижують активність людини і приводять його на консультацію до лікаря ортопеда, невролога, інколи ж і кардіологу.

Як вилікувати остеохондроз?

Лікування остеохондрозу повинно проводитися після ретельного обстеження кваліфікованим лікарем, із застосуванням сучасних методів медикаментозної терапії (знеболювання), фізіотерапії, лікувального масажу, мануальної терапії та лікувальної фізкультури. У виняткових випадках потрібне оперативне втручання. Безпосередня участь пацієнта в процесі лікування та профілактики, виконання всіх рекомендацій лікаря при лікуванні остеохондрозу – обов'язково!

form
Записатися на прийом