
Як боротися з мігренню
Що таке мігрень?
Мігрень, це захворювання нервової системи, яке проявляється головним болем. Головний біль має, переважно, однобічний пульсуючий характер. Супроводжується сльозотечею, закладеністю носа, світло та звукофобією в момент мігренозного нападу. За 20-30 хвилин до початку приступу може виникати нудота, погіршення зору, мерехтіння в одному оці, або порушення мови. Такий симптом має медичний термін – аура. Напад настільки потужний, що призводить до непрацездатності та в значній мірі ускладнює якість життя.
Причини появу мігрені
Причини виникнення захворювання невідомі, одна з теорій підвищення збудливості трійчастого нерву з однієї сторони, що призводить до судинного спазму та розвитку больового синдрому.
Що робити коли мігрень?
При перших симптомах мігрені треба звернутись до лікаря. Якщо напад мігрені виник вперше можна разово прийняти знеболювальний препарат. При продовженні вираженого больвого синдрому треба викликати швидку допомогу. Сильний мігренеподібний головний біль без полегшення може бути симптомом аневризми, внутрішньомозгової кровтечі , менінгіту та навіть інсульту. Основна ознака такого болю - висока інтенсивність.
Методи лікування мігрені
Лікування мігрені складається з двох складових. Абортивне лікування, починається при перших ознаках мігренозного нападу або аури. Таке лікування ставить за мету припинення нападу на його початку, препаратами вибору є триптани. Профілактичне лікування бере за мету профілактику нападів та зниження іх інтенсивності воно може тривати місяцями, роками. В арсеналі профілактичного лікування: отиепілептичні, кардіологічні засоби, ботулотоксин, антидепресанти, моноклональні антитіла.
Чи можна діагностувати мігрень самотужки?
Займатися самолікуванням та самодіагностикою небезпечно. Мігрень може маскуватись під пухлину головного мозгу, нейроінфіекцію, судинну патологію та навпаки. Є безліч варіантів діагностики та лікування мігрені. Основне ускладнення не лікованої та не правильно діагностованої мігрені-мігренозний інсульт.

- Вертебрологія
- Реабілітація після covid-19
- Скарги на болі у спині
- Причини виникнення болю у шиї
- Методи лікування коліних суглобів
- Онлайн консультація невролога і ортопеда
- МРТ шиї, голови та грудного відділу
- Гострий біль у коліні
- Біль у лікті
- Біль у лопатці та плечі
- На прийомі у лікаря: неврологічний статус
- Депресія – це не соромно!