м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Дружби народів
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)
Профілактика мігрені

Профілактика мігрені

зміст статті :
author
Автор:
Пелепейченко Олексій Юрійович
Невролог, Вертебролог

Мігрень

Мігрень одне з труднокурабельних неврологічних захворювань. Одним з першорядних моментів є не допущення розвитку мігренозних нападів - профілактика. Для страждають на мігрень деякі продукти харчування і фактори зовнішнього середовища можуть виступати в якості стимуляторів.

Профілактика мігрені

Ось перелік продуктів яких варто утримуватися пацієнтам з мігренню і / або значно зменшити їх зміст в харчовому раціоні:

  • Копчене або консервоване м'ясо, їжа «фаст-фуд».
  • Зрілий сир
  • Віскі, пиво, червоне вино, шампанське
  • Чорний шоколад
  • Овочі з високим вмістом нітратів, нітритів

Одним з інгредієнтів цих продуктів (чорний шоколад, особливо, сири), є тирамін - речовина з групи біогенних амінів, що міститься у високих концентраціях в білкових продуктах з тривалим терміном зберігання. Володіючи судинозвужувальну дію, він може підвищувати кров'яний тиск, провокуючи головний біль або мігренозний напад. Різні харчові добавки (ароматизатори, емульгатори, глютамат), консерванти, що знаходяться в напівфабрикатах, продуктах швидкого приготування можуть впливати на судинний тонус, провокуючи головний біль. Алкоголь підсилює кровопостачання головного мозку, порушує авторегуляцію судинного тонусу. Вживання спиртних напоїв, навіть у малих дозах (еквівалент 10-20 мл етилового спирту) може миттєво провокувати мігренозний напад. Весняне загострення мігренеподібних головних болів може бути пов'язано не обов'язково з метеорологічних факторами. Причиною може бути вживання ранніх овочів (редис, огірки, помідори), фруктів (полуниця), багатих нітритами і нітратами. Образ життя: хронічна втома недосип, стреси, нерегулярне харчування, обжерливість в рівній мірі посилюють головні болі, як і продукти харчування. При дотримання рекомендацій по харчуванню та образу життя у наших пацієнтів с мігренню вдається значній мірі зменшити кількість мігренозних головних болях.

form
Записатися на прийом