м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Дружби народів
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)
Про інсульт та інфаркт

Про інсульт та інфаркт

зміст статті :
author
Автор:
Пелепейченко Олексій Юрійович
Невролог, Вертебролог

Інсульти та інфаркти

Основною причиною виникнення інсультів та інфарктів є недостатнє постачання кров'ю всіх внутрішніх органів і особливо головного мозку. Чи знаєте ви, що 80% ранніх інфарктів та інсультів може бути припинено?

Профилактика инсульта и инфаркта

Уникнути інсульту та інфаркту можливо проводячи профілактичні діагностичні заходи і модифікуючи стиль життя. В першу чергу, це контроль основних лабораторних показників:

  • Рівень глюкози: 3,30-6,1 мілімолей на літр;
  • Артеріальний тиск не більше 140/90 мм.рт.ст;
  • Рівень холестерину безпосередньо пов'язаний з ризиком інфаркту та інсульту:
  • < 5,2 ммоль/л — відсутність ризику;
  • 5,2 — 7,8 ммоль/л — умовний ризик;
  • > 7,8 ммоль/л — високий ризик.
Як часто треба здійснювати контроль

Лабораторний контроль за показниками бажано здійснювати один раз в 6 місяців, при підвищенні референтних значень обов'язковий візит до лікаря. Контроль факторів ризику забезпечується не обов'язково фармакологічно. Спосіб життя: харчування, рухова активність (кардіо навантаження по 30 хвилин щодня), відсутність шкідливих звичок забезпечують оптимальні рівні глюкози, артеріального тиску, холестерину. Харчування: уникати продуктів з високим глікемічним індексом: пиво, смажену картоплю, продукти, що містять модифікований крохмаль, смажену картоплю, здоба, гамбургери, солодкі газовані напої, енергетики, меню фаст-фуд. Високохолестеринові продукти: твердий сир (максимальна кількість холестерину в максимальній біодоступній формі), жирний сир, яйця, свинина. Вживання кухонної солі має бути обмежена - не більше 35 г на добу. І найголовніше — нормалізація індексу маси тіла: масу тіла (в кілограмах) ділимо на зріст (у метрах) в квадраті і отримуємо шукану величину, яка становить 19-25 одиниць. Збільшення ІМТ більше ніж на 5 одиниць збільшує ризик виникнення інфаркту на 25-30% відповідно. Саме у пацієнтів з індексом маси тіла 20-24 одиниці максимальна тривалість життя.

form
Записатися на прийом