м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Дружби народів
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)
Кили міжхребцевого диску, чи потрібна операція?

Кили міжхребцевого диску, чи потрібна операція?

зміст статті :
author
Автор:
Самохін Анатолій Вікторович
Ортопед-травматолог

Міжхребцева грижа

Грижа міжхребцевого диска є розривом фіброзної оболонки диска і зміщенням пульпозного ядра з подальшим здавленням нервового корінця або спинного мозку. Оболонка диска, що утримує його внутрішню частину - пульпозне ядро. Будь-яке здавлення нерва призводить до болю та порушення функції нерва.

При розвитку міжхребцевої грижі пацієнт відчуває характерну тріаду симптомів:

 • біль, що віддає в кінцівку (від локалізації грижі);
 • оніміння певної ділянки кінцівки;
 • слабкість у окремих м'язових групах руки чи ноги.

Можуть виникати додаткові критичні прояви: порушення функції сечовипускання та дефекації.

 • Грижа в шиї дає головний біль, біль у шиї та руці. Оніміння в пальцях і слабкість у руці. Характерні нічні болі та болі, що посилюються при найменшому повороті голови. Великі грижі викликають пошкодження спинного мозку, що призводить до паралічу та нетримання сечі;
 • Грижа в грудному відділі, може імітувати біль у серці, печінці, жовчному міхурі в нирках. Болі посилюються при кашлі, чханні, зміні положення тіла;
 • Грижа в попереку викликає біль і оніміння в нозі, стегні. Вони можуть давати сильні болі в кісточці, болі мають ниючий, пекучий або стріляючий характер. Дуже часто зустрічається кульгавість і слабкість у м'язах стопи.

Міжхребцева грижа: лікування

У сучасній неврологічній практиці розроблено стандарти якості надання медичної допомоги пацієнтам з болем у спині. Це використання протизапальних препаратів, міорелаксантів, пролонгованих глюкокортикостероїдів, антидепресантів, методів фізіотерапевтичного лікування. При постановці діагнозу грижу міжхребцевого диска завданням невролога є підібрати лікування адекватне стану хворого. Лікувальний процес – це дотримання поетапної технології використання терапевтичних засобів. Основна причина невдачі в лікуванні грижі – хаотичний лікувальний процес, лікування у кількох однопрофільних фахівців, початок лікування з використанням фізіотерапевтичних методів, мануальної терапії в гострому періоді. Так, на жаль, не завжди консервативне лікування є ефективним навіть при правильному дотриманні лікувального процесу. Показання до нейрохірургічного втручання – не розміри грижі, а стан пацієнта:

 • Некупований, виражений больовий синдром;
 • Парези: слабкість у кінцівках;
 • Порушення функції сечовипускання та дефекації, симптоми здавлення спинного мозку.

За відсутності перерахованих вище клінічних проявів грижу міжхребцевого диска можна і потрібно лікувати консервативно. Хочемо Вас заспокоїти, лише 5% гриж підлягає оперативному лікуванню.

Лікування в нашій клініці

У нашій клініці використовуються лише науково доведені методи лікування:

 • Медикаментозна терапія: ретельний підбір препаратів забезпечує гарантовану профілактику ускладнень грижі (парези-слабкість стопи або кисті);
 • Медикаментозні блокади: забезпечують «доставку» лікувального препарату до місця запалення;
 • Лікувальна гімнастика або кінезітерапія: зміцнення м'язів знижує навантаження на пошкоджений диск, що призводить до звільнення нерва від здавлення.
form
Записатися на прийом