м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Дружби народів
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)
Біль у голові

Біль у голові

зміст статті :
author
Автор:
Пелепейченко Олексій Юрійович
Невролог, Вертебролог

Що таке головний біль

Головний біль, це різні відчуття у будь-якій локації від брів до тім’я. Отже, будь-які прояви у цьому регіоні у вигляді поколювання, стягування, пульсації, печіння, оніміння ми можемо розцінювати як головний біль.

Причини головного болю

Причини головного болю можуть бути симптоматичні (вторинні), які є наслідком захворювань: пухлин головного мозку, гайморити, синусити, запалення твердої мозкової оболонки (менінгіти), навіть стоматологічні проблеми. Важче з лікуванням та діагностикою, так званих, безпричинних (первинних) головних болів: Мігрень, головний біль напруги, кластерний головний біль. Складність полягає в тому, що немає однозначного наукового пояснення причин виникнення цих видів головного болю, найімовірніше це генетичні, гормональні, екологічні, психологічні фактори та (або) їхня сукупність.

Види головного болю

Найчастіші види головного болю при зверненні до неврологів нашого медичного центру, це мігрені та головні болі напруження. При мігрені біль має переважно односторонній, пульсуючий характер. У момент нападу розвивається фото та світлобоязнь. Тяжкі напади можуть призвести до мігренозного інсульту. На жаль, пацієнти часто займаються самолікуванням, приймаючи знеболювальні препарати та спазмолітики. Такий підхід загрожує розвитком іншого виду головного болю, викликаного токсичною дією знеболювальних на нервову систему, печінку та шлунково-кишковий тракт. Головний біль напруги, це вид дифузного симетричного головного болю у скронях та області скальпу на кшталт «тернового вінця». Найчастіше виникає у офісних працівників: програмістів, бухгалтерів. Джерелом болю є м'язи скальпу та надбрівної області. Цей вид головного болю може тривати роками, майже без світлих проміжків. Пацієнт має постійне больове тло, з яким доводиться жити і працювати. При перших симптомах головного болю, особливо за інтенсивного характеру, необхідно звернутися до невролога. Навіть безневинні симптоми головного болю можуть бути наслідком аневризми головного мозку, пухлини, енцефалопатії. Не варто займатися самолікуванням, і самодіагностикою: призначати собі самостійно МРТ та інші методи дослідження. Тільки лікар за результатами огляду зможе визначити необхідність проведення МРТ та його протокол. При самодіагностики дослідження проходить по усередненому протоколу, що є причиною неправильного лікування. Після встановлення причини головного болю та постановки діагнозу, невролог призначає комплексне лікування. Основна спрямованість, це щадна, ретельно підібрана медикаментозна терапія, лікувальна гімнастика (пілатес) за необхідності участь психолога. Наші лікарі працюють за принципами доказової медицини, не призначаючи зайвих препаратів та діагностики.

form
Записатися на прийом