м. Київ, вул. Дж. Маккейна, 26,
ст.м. Звіринецька
(ст.м. Дружби народів)
Пн - Пт: 8:00 - 21:00
Сб: 9:00 - 14:00
0 800 339 729 (дзвінки безкоштовні)

ЦІНИ

Консультація психіатра
1000 ГРН

Консультація психіатра у Києві

Психіатр – лікар, який здобув вищу освіту за спеціальністю «психіатрія». Він займається діагностикою та лікуванням психічних розладів – порушень діяльності психіки, які супроводжуються змінами поведінки, мислення, емоційного стану, спричиняють душевні страждання, призводять до соціальної дезадаптації. Психіка є продуктом діяльності головного мозку, його властивістю відображати навколишню дійсність і забезпечувати взаємодію з нею. Психіка відповідає за здійснення пізнавальних процесів, формування ставлення до навколишнього світу, організацію активності людини, управління поведінкою.

Коли потрібна допомога психіатра

Багатьох жителів Києва та інших міст України лякає думка про необхідність звернутися по консультацію до психіатра. Психічні розлади багато хто вважає чимось ганебним, побоюються примусової госпіталізації до психіатричної лікарні. Боятися або соромитися не варто, психіатр – такий самий лікар, як фахівці з лікування тілесних захворювань. Госпіталізація обов'язкова тільки для пацієнтів, які становлять загрозу для себе й оточуючих, при важких розладах (психозах). У таких випадках до психіатра звертаються не самі пацієнти, а їх близькі. Якщо ви замислюєтеся про послуги психіатра, значить, усвідомлюєте наявність проблем з психічним здоров'ям. Такі розлади відноситься до області «малої» психіатрії, лікуються амбулаторно. Похід до психіатра – потрібний і важливий крок, сьогодні психічні розлади успішно лікуються медикаментозними та немедикаментозними методами. Чим раніше почати лікування, тим швидше вдасться позбутися душевних страждань, відновити емоційну рівновагу, повернутися до нормального життя, продуктивної роботи, повноцінного спілкування. Без лікування, професійної допомоги легкі розлади можуть перейти в більш важку форму. Допомога психіатра з клініки Тайм+ потрібна людям, які:

  • не можуть самостійно впоратися з наслідками стресу, психологічної травми;
  • страждають від підвищеної тривожності, депресії, нападів паніки або гніву, порушень сну, відчувають у певних ситуаціях сильний страх;
  • при цьому усвідомлюють власну проблему.
У перелік послуг психіатра також входить оцінка ризику розвитку психічних розладів, їх профілактика. У профілактичних цілях записатися на консультацію до психіатра в Києві варто людям з несприятливою спадковістю (випадки психічних розладів в сім'ї), тим, хто страждає від хронічного стресу. Ризик зростає при соціальних катастрофах (війна, зміна режиму), в критичні вікові періоди (40-50 років, перехід до старості), при вживанні психоактивних речовин (алкоголь, наркотики).

Симптоми психічних розладів

На консультацію до психіатра, який веде прийом у Києві в клініці Тайм+, потрібно записатися при появі таких симптомів:

  • безпричинне занепокоєння, почуття тривоги, невизначеної загрози;
  • апатія, туга, пригнічений настрій, втрата інтересу до життя;
  • напади паніки з порушеннями серцевого ритму, відчуттям задухи, посиленою пітливістю, страхом смерті й іншими проявами;
  • неконтрольовані страхи, які не мають раціонального обґрунтування, сильно ускладнюють життя;
  • порушення сну – безсоння, утруднене засинання, неглибокий, переривчастий нічний сон, кошмарні сновидіння, передчасне пробудження, патологічна сонливість у денний час;
  • надмірна дратівливість, підвищена чутливість до звуків, дотиків та інших впливів;
  • неадекватно гостра реакція на повсякденні дрібні неприємності, надмірні переживання з незначного приводу, підвищена образливість;
  • нав'язливі думки, дії;
  • складнощі з вирішенням повсякденних завдань через проблеми з вольовим зусиллям, концентрацією, погіршення пам'яті, швидку стомлюваність;
  • зміна звичного способу життя через прагнення уникати місць і ситуацій, які асоціюються з перенесеною психологічною травмою;
  • психосоматичні прояви – незрозумілі больові синдроми, аритмії, посилене серцебиття, утруднене дихання, запаморочення, тремтіння, розлади травлення, сечовипускання, еректильна дисфункція.

Які захворювання лікує психіатр

Психіатрія має безліч більш вузьких спеціалізацій, психіатр може лікувати такі види психічних розладів:

  • невротичні – помірні порушення психічної діяльності внаслідок стресу, психологічної травми;
  • психотичні – усвідомлення реальності та самосвідомість, контроль, критичність порушуються, з'являються продуктивні розлади (марення, галюцинації), поведінка стає неадекватною;
  • органічні, пов'язані зі структурними порушеннями головного мозку (деменція, олігофренія). Ці захворювання також відносяться до сфери компетенції лікаря невропатолога.

Лікар психіатр, який проводить консультації в клініці Time+(Київ), спеціалізується на лікуванні:

  • невротичних розладів (тривожні, панічні, істеричні розлади, неврози нав'язливих станів);
  • депресії;
  • порушень сну
  • психосоматичних і соматопсихічних розладів (спільно з лікарями відповідного профілю, які лікують тілесну складову захворювання).

Як проходить діагностика

Консультація психіатра починається зі знайомства та бесіди з пацієнтом, під час якої лікар оцінює, наскільки адекватно людина сприймає навколишній світ і самого себе. При невротичних розладах це сприйняття не порушене, та подальший збір психіатричного анамнезу здійснюється за участю самого пацієнта (при психотичних порушеннях на цьому етапі вдаються до допомоги родичів). Наступні етапи консультації психіатра:

  • опитування для уточнення скарг, симптомів, часу й обставин їх виникнення, вивчення медичної документації (збір анамнезу);
  • загальний фізикальний огляд для виявлення найбільш явних ознак супутніх соматичних порушень;
  • неврологічне обстеження (перевірка рефлексів, реакцій зіниць, рухової функції, різних видів чутливості, мовлення та слуху), яке дозволяє виключити або підтвердити органічну причину психічного розладу;
  • застосування тестів, опитувальників, розроблених для діагностики різних психічних розладів.

При підозрі на органічне ураження ЦНС або соматичне захворювання, яке проявляється психопатологічною симптоматикою (наприклад, захворювання щитовидної залози можуть супроводжуватися симптомами депресії), призначаються електроенцефалограма, МРТ та інші дослідження головного мозку, аналізи, консультації невролога, ендокринолога.

Методи лікування в клініці Time+

План лікування психічних розладів розробляється психіатром клініки Time+ індивідуально для кожного пацієнта. Основні складові лікування:

  • фармакотерапія препаратами з доведеною ефективністю та мінімальним ризиком побічних ефектів;
  • психотерапія.

Здійснюється супровід пацієнта протягом усього курсу лікування.

Скільки коштує консультація психіатра в Києві

Вартість консультації психіатра в Києві в клініці Time+ – 1000 грн. Якою буде ціна за курс лікування, залежить від кількості прийомів, обраних методів.

Як записатися на прийом

Записатися на прийом до психіатра в клініці Тайм+ можна по телефону (дзвінки для жителів Києва та інших міст України безкоштовні) або через форму запису на сайті.

Поширені питання
Хто такий психіатр?

Психіатр – медичний фахівець з профілактики, діагностики, лікування психічних розладів (порушень поведінки, настрою, мислення, пов'язаних з патологічними станами психіки), реабілітації пацієнтів з такими розладами.

Що лікує психіатр?

Психіатр лікує невротичні розлади, при яких зберігається критичність сприйняття, людина усвідомлює свою проблему, та психотичні розлади, при яких зв'язок з реальністю втрачається, спільно з невропатологом – психічні захворювання, пов'язані з органічною патологією головного мозку.

Коли потрібна консультація психіатра?

Консультація психіатра потрібна при виражених, тривалих змінах поведінки, мислення, емоційного стану, проблемах з функціонуванням у суспільстві, трудовому колективі, сім'ї. Залежно від тяжкості стану хворого по допомогу до психіатра може звернутися він сам або його близькі.

Що запитує психіатр?

Психіатр розпитує людину про неї саму та про навколишній світ, оцінює адекватність суджень, а також реакцію на питання, особливості поведінки під час бесіди. Він задає питання для збору анамнезу – як давно з'явилися симптоми психічного розладу, внаслідок якої події це сталося, як саме змінилася поведінка, мислення, емоції (уточнює скарги).

Як психіатр ставить діагноз?

При постановці діагнозу психіатр спирається на результати бесіди з пацієнтом, зібраний психіатричний анамнез, результати загального соматичного (фізикального) огляду, неврологічного обстеження (перевірка рефлексів, чутливості, мовлення, слуху тощо) та патопсихологічної діагностики (тести, опитувальники). Додатково (за показаннями) можуть призначатися нейрофізіологічна (ЕЕГ, МРТ), лабораторна діагностика та консультації суміжних фахівців.

Як лікує психіатр?

Психіатр може застосовувати різні методи психотерапії (лікування словом, арттерапія, трудотерапія), медикаментозної терапії та електротерапії.

Що призначає психіатр?

Залежно від проблеми психіатр може призначати антидепресанти, транквілізатори, нейролептики, нормотиміки, ноотропні препарати.

Наші лікарі
likar
Мухоморов
Андрій Євгенович
психіатр
  • Спеціальність: психіатр
  • Направлення: Психіатрія
  • Стаж: 37 р.
form
Записатися на прийом