Пост covid-19
Весь світ чекає на вакцину проти коронавірусу. Тим часом реабілітація пацієнтів після covid-19 потребує особливої уваги. Не будемо говорити про складні медичні характеристики коронавірусу. Важливішим є те, що навіть після одужання багато пацієнтів потребують медичної допомоги.
Симптоми, з якими звертаються до нас пацієнти, що перехворіли на COVID - 19, рідко пов'язуються ними із коронавірусом. Здається, що причиною поганого самопочуття є інша медична або немедична проблема.
Симптоми
оніміння кінцівок
в медичній термінології це називається полінейропатія після COVID - 19- це ураження периферичних нервів з руйнуванням оболонки нерва. Раніше лікування забезпечує швидке і повне відновлення.
біль у м'язах
виникає, як наслідок порушення обміну мікроелементів і підвищення рівня сечової кислоти. Збалансований питний режим і медикаментозна підтримка після негативного ПЛР тесту допоможе відновити м'язову силу і витривалість.
порушення сну
один з провідних симптомів COVID - 19. Виявляється з перших днів хвороби і закріплюється на довгі місяці. Відсутність гармонічного сну призводить до астенії, стомлюваності, головного болю, проблем з концентрацією.
поганий апетит
розглядається як наслідок загальної інтоксикації, втрати нюху і смаку. Різке зниження маси тіла призводить до проблем з хребтом, суглобами, опущення внутрішніх органів.
головний біль
результат загальної інтоксикації, порушення питного режиму. Головні болі після коронавірусу можуть перейти в хронічну стадію, погіршують якість життя, вимагають постійного прийому знеболюючих препаратів.
тривога і панічні атаки
рикошет коронавірусного стресу, активованого інформаційним потоком, сильними болями в грудній клітці, відчуттям задухи, серцебиттям. Виникає страх смерті, неможливості зітхнути. Болі за грудиною можуть імітувати картину інфаркту.
Навіщо вам реабілітація
Люди, які перехворіли на коронавірус, не виходять з лікарень абсолютно здоровими. Навіть молоді, раніше здорові люди, відновлюються після COVID-19 близько чотирьох тижнів. Наслідки цього вірусу можуть бути різними - від порушень сну і пригніченого стану до інсульту і фіброзу легень. При цьому ми ще не знаємо можливих наслідків, які можуть настати через рік, п'ять чи десять років. Відновлення потрібно починати якомога раніше - навіть на ШВЛ.
Тим, хто переніс захворювання в легкій формі, потрібно як мінімум психологічна реабілітація.

Реабілітація дозволяє відновити організм в найбільш короткі терміни, а також запобігти небажаним віддаленим ускладненням.
Time+
Ви можете обрати варіант просто зачекати, поки організм відновиться самостійно. Але у випадку з перенесеним захворюванням на коронавірус та при наявності симптомів, про які ми говорили вище, несвоєчасне незвернення за медичною допомогою може призвести до ускладнень.
Наприклад:
приклади ускладнень
Якщо ви перехворіли COVID-19, ви можете відзначати одне з цих станів:
Головний біль
виникає внаслідок ряду причин і може тривати місяцями, порушуючи працездатність і концентрацію. Провідна причина – вплив токсинів на судини м'якої мозкової оболонки з подальшим їх спазмом. Тривалі головні болі після COVID – 19 загрожують порушенню мозкового кровообігу.
Порушення сну
сон складний механізм, що формується роками, має свої фази і цикли. Постільний режим та сон під час хвороби в денний час руйнують формулу сну. Порушення засинання більше 7-10 днів призводить до підвищення артеріального тиску, зниження уваги. Зростають ризик інсульту і ДТП.
Болі в спині
пов'язані з реакцією м'язів на зміну звичних стандартних рухів. Тривалий кашель і біль при диханні викликають перенапруження м'язів спини та призводять до порушень м'язового ритму. М'язи піддаються постійному тонічному впливу, викликаючи біль.
Панічні атаки
порушення дихання, головні болі викликають почуття страху і смерті. Хворобливі і драматичні відчуття загострюються. Як наслідок - підвищена пітливість, серцебиття, нестабільність тиску. Панічні атаки та стани тривалістю більше трьох-чотирьох тижнів приводять до депресивних розладів і значно погіршують якість життя.
Про нас
Time+
Клініка Тайм+ спеціалізується на реабілітації та відновлювальному лікуванні в амбулаторних умовах. Ми вже працюємо з пацієнтами, яким потрібна медична допомога для відновлення здатності працювати на повну силу та жити нормальним якісним життям. Наша команда лікарів терапевт-невролог-психолог-реабілітолог працює комплексно, враховуючи індивідуальність кожного пацієнта.
Як ми лікуємо
Лікувальна гімнастика
Один з найефективніших методів лікування. Сприяє швидкому одужанню організму після пневмонії, травм. Жоден фармакологічний препарат не замінить руху.
Медикаментозне лікування
Направлене на зняття симптомів головного болю, слабкості, нудоти. Успіх медикаментозного лікування полягає в правильному підборі препарату вашим лікуючим лікарем.
Дренажний масаж
Забезпечує відтік мокроти і слизу з бронхів, забезпечує гармонійну роботу альвеол та газообмін. На практиці зникають симптоми нестачі повітря, «комка» за грудиною, дихання стає легким і безболісним.
Психологічне консультування
Суть консультування полягає в тому, щоб на основі вашого психологічного портрета, дати чіткі та доступні рекомендації щодо подолання постковідного стресового синдрому.
Безпека відвідування
Немає нічого важливішого за ваше здоров'я і та здоров'я вашої сім'ї родини. Це пріоритет нашої клініки. Ми використовуємо свій досвід і досвід наших колег для боротьби з пандемією COVID - 19, захисту відвідувачів і персоналу. Поки існує загроза передачі COVID - 19, Тайм + буде дотримуватися особливих застережних запобіжних заходів для захисту всіх наших пацієнтів і персоналу.
При прийнятті рішення про проходження курсу реабілітації у вас повинні бути дані лабораторних досліджень, які підтверджують відсутність захворювання COVID - 19.
Як це працює
1
Ви записуєтеся на прийом до терапевта або невролога.
2
Якщо у Вас був підтверджений випадок COVID – 19 методом ПЛР тестування, обов'язково візьміть з собою результат останнього негативного тесту.
3
Якщо у Вас «характерна» пневмонія, підтверджена на КТ і результат тесту негативний або не проводився.
4
Ви можете записатися на прийом до терапевта через 14 днів після початку захворювання, при відсутності скарг (характерні для ГРВІ) останні три дні.
5
На консультації лікар визначає наслідки пневмонії для пацієнта і визначає основні напрямки реабілітації: неврологічний, терапевтичний, психологічний.

»
Курс лікування в Клініці триває від двох до п'яти тижнів, три рази на тиждень.
Наша місія:
швидко повернути вам максимальну працездатність
Наша команда
Основний акцент при лікуванні - точне встановлення причинно-наслідкових зв'язків і підбір адекватної медикаментозної терапії.
Івченко Юлія
Невролог
Пелепейченко Юрій
медичний директор
Баклан Анна
реабілітолог
Ломадуров Дмитро
реабілітолог
Записатися на консультацію
Заповніть анкету і в найближчий час ми вам зателефонуємо.
контакти
0800 339 729
info@spinedoctor.com.ua
ул.Дж.Маккейна, 26, м. Київ